Головна Новини Суспільство Війна з Росією Чи були таємні переговори України та РФ про припинення вогню: чому про це стало відомо зараз
commentss НОВИНИ Всі новини

Чи були таємні переговори України та РФ про припинення вогню: чому про це стало відомо зараз

Західні ЗМІ продовжують розгойдувати інформаційний простір, публікуючи "сенсаційні" матеріалі

17 серпня 2024, 13:37 comments5384
Поділіться публікацією:

Цього місяця Україна та Росія повинні були відправити делегації у Доху для переговорів щодо укладення історичної угоди, яка припинила б удари по енергетиці та енергетичній інфраструктурі з обох сторін. Проте наступ ЗСУ на Курську область зірвав всі домовленості. Про це пише видання The Washington Post, з посиланням на дипломатів, знайомих з ходом переговорів. Чи дійсно могли бути такі переговори? Чому саме раз стає відомо про такі подробиці? Чи не може це бути пов’язано успішністю дій ЗСУ на Курщині? Видання "Коментарі" з цими питаннями звернулося до експертів.

Чи були таємні переговори України та РФ про припинення вогню: чому про це стало відомо зараз

Переговори. Фото: з відкритих джерел

Росіяни в глухому куті, тому маємо чергову ІПСО

Екс-дипломат, політичний експерт, колишній заступник командира роти добровольчого формування Бориспільської місцевої територіальної громади №1, CEO консалтингової компанії "Crowe Michailenko" Вадим Трюхан свою відповідь розбив по тезах. 

За словами експерта, перша теза полягає в тому, що операція, яку Україна розпочала на Курському напрямку готувалася місяцями. Відтак, досить дивним виглядає твердження, що Україна намагалася досягнути домовленості з росіянами і водночас готувала наступ, який уже деякими західними оглядачами трактується, як широкомасштабний і який став абсолютною несподіванкою, як для Путіна, так і для більшості наших західних партнерів. 

"Теза друга – і вустами президента Зеленського, і вустами голови його Офіса Єрмака у нещодавньому інтерв'ю чітко говорилось про те, що ніяких договорняків не може бути з Росію, а тут говориться про такий договорняк. Тобто про таємний якийсь договір. Причому не про відновлення територіальної цілісності України, не про припинення війни, а про перемир'я. Щось тут не зістиковується. Явно видно, що ті, хто готували цей матеріал або не в темі або не розуміють того, що відбувається на театрі військових дій", – зазначив Вадим Трюхан.

Він продовжує, теза третя полягає в тому, що, якщо би Україна досягнула таємних домовленостей, то від неї відвернувся б весь світ – і американські, і німецькі, і будь-які інші наші партнери. Тому про якісь двосторонні перемовини без участі Заходу, за участю посередника, який абсолютно не того калібра, яким би мали бути реальні посередники в такого роду війні, виглядають сумнівно.

"Все це виглядає як досить погано склепана ІПСО, яка абсолютно непродумана і виглядає нереалістично. Теза четверта – ця війна носить такий характер, що в ній або хтось має собі надламати хребет і тоді можна буде домовитися про перемир'я або навіть про мир, або ж західний світ таки насмілиться зламати хребет Путіну та його камарильї. Іншого тут не дано. І той факт, що зараз йде широкомасштабний наступ в Курській області – яскраве тому підтвердження. Тому, на мою думку, це ІПСО, яка придумана росіянами і показує, що вони знаходяться в глухому куті і намагаються перевести стрілку на українців. Ця ІПСО, до речі, співпала з відомим інтерв'ю Лукашенка, де він розповідав про 20 батальйонотактичних груп на кордоні з Україною, які він нібито створив і перекинув, мабуть, за одну ніч. Мета таких заяв та ж сама – відволікти увагу України від головного театру воєнних дій, які зараз у нас в Курській області. Тому даний матеріал треба сприймати спокійно. Швидше за все в понеділок вийде офіційне спростування цієї інформації і на тому все закінчиться", – констатував співрозмовник порталу "Коментарі".

Останні публікації у західних ЗМІ з’явилися неспроста

Політтехнолог, співзасновник Агентства моделювання ситуацій Олексій Голобуцький так прокоментував ситуацію:

"Перший висновок, який напрошується – рівень західної преси суттєво знизився. Конкуренція з соціальними мережами, постійне змагання за клікбейт робить свою справу". 

Експерт зауважує, що він не може зрозуміти, як дві воюючі сторони можуть гарантувати один одному під час продовження війни невлучання ракет і дронів по енергооб'єктах. До того ж, не зрозуміло як це можна подати російській публіці, коли з одного боку говорить, що ворог наступає, що по ту сторону "укронацисти", а з іншого – ми перестаємо бити по енергооб'єктах. Це все не в'яжеться. 

"Останні публікації у західних ЗМІ і щодо підриву "Північного потоку" і щодо можливих таємних перемовин, як от зараз у The Washington Post – це може бути реакція Заходу на Курську операцію, яка стала для нього теж несподіванкою. Конфлікт йшов по своєму сценарію. Україна поступово втрачала свої території на Донбасі. Росія без додаткової мобілізації захопити весь Донбас не могла. Була більш-менш зрозуміла картинка, яка перепливала в тупикову ситуацію, логічне розв'язанням якої є домовлятися про мир. Причому, щоб це була ініціатива саме України. І все виглядало так, що до цього все йде. Адже змінилася риторика президента Володимира Зеленського. Багато розмов точилося про другий Саміт миру, куди нібито запрошували Росію. І тут в один момент все змінилося. В західних ЗМІ з’явилася низка публікацій про те, які негативні наслідки можуть бути від Курської операції, наскільки це величезна авантюра, багато коментарів українських військових, які анонімно розповідають, що на Донбасі Росія лише підсилює тиск, не знімає свої війська з фронту, щоб захистити Курську область. Тому, щоб підсилити такі медійні настрої і запустилася нова інформація про нібито таємні домовленості, які зірвала Курська операція", – висловився Олексій Голобуцький.

Читайте також на порталі "Коментарі" — є просування у Курській області та нові полонені росіяни: деталі від Генштабу.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини