Деякі військові аналітики та експерти прогнозували, що зима "заморозить війну". Але ЗСУ, схоже, не зупинятимуться навіть узимку. Тим самим, зазначає видання Politico, росіяни, схоже, втрачають одного із своїх найважливіших союзників – мороз. А представники ISW стверджують, що зимова погода може завдати непропорційних збитків погано оснащеним російським силам в Україні. Не рятують агресора навіть удари по критичній енергоструктурі України, за допомогою яких Москва сподівається примусити Київ до переговорів. Як ситуація може розвиватися в найближчому майбутньому – як на полях битв, так і на дипломатичному фронті? Видання "Коментарі" із цим питанням звернулося до експертів.
Війна в Україні. Фото: з відкритих джерел
У росії – обмежений ресурс часу, системна криза в економіці, санкції, ізоляція
Виконавчий директор у Центрі прикладних політичних досліджень "Пента", політичний експерт Олександр Леонов зазначає, що "Генерал мороз" справді вважається союзником російської та радянської армій.
"При цьому зазвичай згадують війну з Наполеоном 1812 року та Другу світову. Але тоді війна точилася на території Росії. А якщо ми згадаємо радянсько-фінську війну (з 30 листопада 1939 року по 13 березня 1940 року), то побачимо, що того разу мороз воював проти СРСР. І війна відбувалася на чужій території. Тому я порівнював би ситуацію в Україні, швидше, з радянсько-фінською війною, – каже експерт. – Тут багато аналогій – у тому числі й неготовність до війни армії агресора, її перевага та жорстокість. І, незважаючи на те, що москва ніколи не зважала на втрати і мала надзвичайний мобілізаційний ресурс, це не завжди дозволяє перемогти".
В даний момент, продовжує Олександр Леонов, у Росії — обмежений ресурс часу, системна криза в економіці, санкції, ізоляція. Все це, наголошує він, накопичують "втому металу" в державній конструкції. Плюс до цього – завдяки допомозі Заходу – збільшується технологічна перевага ЗСУ над російською армією.
"У цих умовах удари по енергетичній інфраструктурі збільшують ненависть українців до росіян та лише зменшують маневр для мирних переговорів. А аргументи у "друзів Росії" вичерпуються. Ось і Папа Римський порівняв дії путінської росії з Голодомором 30-х, – наголошує експерт. – Ризикну зробити прогноз, що масштабна допомога союзників робить ЗСУ на порядок краще готовими до зими, ніж противник. Тому цього разу і цивілізований світ, і "Генерал мороз" знову, як і за часів Другої світової – спільно діють проти нацистів – цього разу путінських".
Українські військові вже неодноразово заявляли, що не мають наміру зупинятися
Політолог, директор Агентства моделювання ситуацій Віталій Бала розмірковує так:
"Ми не маємо права зробити якусь паузу на фронті. Вона зараз потрібна лише росії, яка сподівається скористатися нею для перегрупування, посилення, щоби продовжити війну з новою силою. Я дуже сподіваюся, що це розуміють наші військові – саме тому вони неодноразово зазначали, що не мають наміру зупинятися. Схоже, це розуміють і наші закордонні партнери, продовжуючи надавати всіляку підтримку, у тому числі озброєнням і боєприпасами".
На думку експерта, росія продовжує "качати" тему переговорів виключно заради "заморозки" фронту, щоб нагромадити сили для нового удару.
"Рупор Кремля – Пєсков – взагалі пробив чергове дно цинічності, відкрито заявивши, що ракетні удари по критичній інфраструктурі України проводяться з метою примусу до переговорів. З погляду наших національних інтересів – як би не було важко, ми маємо витримати всі випробування, але продовжувати бити ворога на фронті та всіляко допомагати нашим військовим своїми діями у тилу", – упевнений Віталій Бала.
Читайте також на порталі "Коментарі" — міністр оборони США Ллойд Остін вважає, що ЗСУ має хороші шанси розвинути наступ узимку.
Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.