Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Котрий тиждень поспіль тема запеклих боїв під Бахмутом залишається ключовою. Під час засідання Ставки верховного головнокомандувача 6 березня питання – чи виводити війська з Бахмута чи продовжувати оборонну операцію – було остаточно вирішено. Президент України прислухався до позиції генералів Залужного та Сирського. Тому ЗСУ не виходять із міста-фортеці, продовжуючи "перемелювати" супротивника на підступах до міста. Водночас у багатьох виникає питання, якщо ЗСУ все ж таки вийдуть з міста, чи це сприятиме прориву росіян, чи не обрушиться фронт? І чи можуть окупанти опинитися в оточенні під Бахмутом? Видання "Коментарі" у цих питаннях розбиралося разом із експертами.
Бахмут. Фото: з відкритих джерел
Експерт Українського інституту майбутнього Іван Ступак вважає, що вихід українських захисників із Бахмута на Донеччині не сприятиме прориву російських військ. Зруйноване окупантами місто вже виконало своє завдання.
За словами експерта, Москва за весь час, витрачений на спроби захоплення Бахмута, втратила багато людей, техніки, озброєння та часу. Водночас партнери України очікують на контрнаступ ЗСУ, що стане сигналом до масових постачань зброї та боєприпасів для української армії.
Водночас військовий експерт, полковник запасу ЗСУ Роман Світан припустив, що район Білогорівки може стати плацдармом для контрнаступу ЗСУ.
За словами експерта, бойовики ПВК Вагнера у гонитві за нагородами, виконуючи наказ командування, забули про обережність. Росіяни далеко висунулися північніше Бахмута. Але, намагаючись оточити Бахмутський гарнізон, вони можуть опинитися в оточенні. Про це вже говорить відкритим тестом ватажок вагнерівців Пригожин.
Світан вважає, що в цьому казані росіяни не залишаться і відходитимуть. У той самий час сам Бахмут втратив для загарбників стратегічне значення.
Читайте також на порталі "Коментарі" — головні висновки битви за Бахмут: чому завдання вже виконане – чого варто чекати далі.
Новини