Рубрики
МЕНЮ
Slava Kot
Японська компанія PorMedTec повідомила про вдалу спробу виростити три клони поросят, яким спеціально відредагували гени. Таким чином внутрішні органи поросят матимуть менший ризик імунного відторгнення при трансплантації органів до людини.
Японські вчені виростили ГМО поросят. Фото з відкритих джерел
Деякі віруси, зокрема ретровіруси свиней можуть інфікувати людські клітини під час трансплантації органів до людини. Таким чином це створює ризик відторгнення пересаджених органів від свині до людини. Однак вчені з PorMedTec змогли відредагувати деякі гени у свиней, щоб подолати цю проблему.
PorMedTec зробили зміни 10 генів у ядрах яйцеклітин та помістили їх у матку дорослої свині для вирощування клонів ГМО поросят. Після вдалої спроби вчені отримали трьох генномодифікованих поросят.
Дефіцит донорів органів для пересадки залишається глобальною проблемою, однак у Японії особливо складна ситуація. Японська служба трансплантації органів наводить дані, що в країні потребують пересадки органів 16 тис. людей, однак щороку здійснюють лише 400 таких операцій.
Наразі компанія PorMedTec очікує етичну перевірку своїх досліджень. Якщо вчені отримають схвалення, то подадуть заявку на подальші дослідження, які будуть включати операцію з пересадки органів від ГМО свині до людини.
Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що мутовані вовки з Чорнобильської зони відчуження розвинули деяку здатність протистояти раку. Вчені очікують, що зміненні гени вовків з Чорнобиля мода використати для боротьби з раком.
Також "Коментарі" писали про вчених, які знайшли абсолютно новий клас життя.
Новини