Рубрики
МЕНЮ
Светлана Шкурупий
Тиждень перед Великоднем, який у 2022 році відзначається 24 квітня, називається Страсна седмиця. Сьогоднішній день, 19 квітня, називається Великий вівторок. У чому його особливість? Які існують традиції та заборони у цей день?
Що заборонено робити у Великий вівторок 19 квітня (фото з відкритих джерел)
З початку тижня православні розпочинають приготування до Великодня. У вівторок прийнято згадувати життєвий шлях Ісуса Христа, старанно молитися і дотримуватися посту. У цей день бажано закінчити ремонт, якщо про вас був, і наводити лад у своєму будинку, зокрема попрайте, погладьте та заштопайте свої речі, бо в наступні дні такого робити вже не можна. Це сприятливий день, щоб розібрати шафу та позбутися старих та непотрібних речей.
Також 19 квітня потрібно робити більше добрих справ та випромінювати позитивні думки. Не відмовляйте нікому у допомозі.
Ще у це свято існує низка заборон:
— не можна сваритися, сквернословити, розпускати плітки, провокувати конфліктні ситуації;
— не можна влаштовувати весілля та проводити вінчання;
— не можна влаштовувати галасливі застілля, гуляння та інші урочистості, у тому числі відзначати дні народження;
До речі, Великий піст триває, тому не забувайте про обмеження в їжі та напоях. 19 квітня Церква дозволяє вживати сирі рослинні продукти без додавання олії, хліба та меду.
Нагадаємо, українцям розповіли, як у воєнний час працюватимуть церкви на Великдень і чи проводитимуться богослужіння.
Раніше видання "Коментарі" повідомляло, що цього року через воєнний стан у нашій країні скасовано дні додаткових вихідних з нагоди Великодня та травневих свят. Тому 25 квітня, 2 та 9 травня будуть робочі дні.
Новини