Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Як передає портал "Коментарі", Православна церква сьогодні відзначає свято преподобного Михайла Малєїна. Він перебував у спорідненості з візантійським імператором Левом VI Мудрим. У 18 років прийняв чернечий постриг під ім'ям Михайло. Виконував важкі послухи, незважаючи на почесний рід, і став прикладом великої смирення. Через деякий час йому дали сан священика і Михайло показав, як священство може співіснувати з чернецтвом. Довгі роки він вів чернече життя під керівництвом старця Іоанна, який незабаром благословив Михайла життя в печері. П'ять днів святий молився, а в суботу та неділю йшов у храм молитися. Незабаром до нього почали приходити люди, які шукають порятунку і через деякий час Кімінська гора наповнилася багатьма святими жителями.
Церковне свято. Фото: із відкритих джерел
Близько 953 року до братії вступив юнак Авраамій, який прийняв постриг під ім'ям Афанасій. Згодом саме він заснував Афонську лавру.
Також сьогодні відзначається народне свято 25 липня – Прокл-плакальник.
Наші пращури помітили, якщо у цей день погода хороша, то й осінь буде такою. Так, казали, якщо 25 липня туман не лягає на низини, чекай на негоду. У той же час, якщо вранці багато роси на травах – наступний рік буде вдалим. І навпаки, якщо роси немає на траві, то може статися негода.
Що сьогодні не можна робити
Сьогодні заборонено прибирати, робити ремонт, прати та займатися улюбленими домашніми справами. Можна лише готувати. Також не можна лаятися, поганословити і сваритися, інакше все повернеться втричі.
Що можна робити 25 липня
Наші пращури помітили, якщо у цей день спекотно, то зима буде холодною. Дівчата вмивалися на світанку, зберігаючи молодість та красу. Також зібрану росу використовували для лікування недуг.
Читайте також на порталі "Коментарі" – яке церковне свято було 24 липня: що можна і не можна робити.
Також видання "Коментарі" повідомляло — у РФ визнали, що вдарили по Одеському порту, але знайшли виправдання.
Новини