Рубрики
МЕНЮ
Хмільовська Інна
Лише вакцинація є дієвим способом вберегтися від тяжкого перебігу COVID-19 або можливої смерті. Українцям хочуть забезпечити безперервний доступ до вакцин, навіть на вихідні або у святкові дні. Про це заявив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко на черговій селекторній нараді.
Вакцинація від коронавірусу, фото з відкритих джерел
В Україні вже зареєстровані сотні випадків нового штаму "Дельта". І він виявився ще більш заразним, ніж сам COVID-19.
Зараз інфраструктура вакцинації налічує понад 3 тис. пунктів щеплення, майже 400 центрів масової вакцинації й сотні мобільних бригад.
Як раніше повідомляв портал "Коментарі", Moderna або Pfizer: вчені сказали, яка вакцина краще захистить від зараження штамом "Дельта". Вчені побачили, що ефективність вакцини Moderna проти зараження коронавірусів впала з 86% на початку 2021 року до 76% у липні. Ефективність Pfizer-BioNTech ще нижча — із 76% до 42%.
Попри деякі обмеження досліджень, у щеплених двома дозами вакцини Moderna ризики заразитися штамом "Дельта" та іншими мутаціями коронавірусу удвічі нижча в порівнянні з Pfizer. Обидві вакцини надійно захищають від тяжкого перебігу коронавірусної хвороби й не доводять до госпіталізації: Moderna — у 92% випадків, а Pfizer — у 85%.
Але варто зазначити, що це лише попередні дані, які не підтверджені оцінками експертів. Тому їх не можна використовувати як клінічні показання.
Як раніше повідомляв портал "Коментарі", лікар розповіла, коли вакцинація від коронавірусу може бути небезпечна. Керівник Центру респіраторної медицини клініки "Феофанія" Світлана Гук заявила, що не варто вводити другу дозу вакцини від коронавірусу, яка має відмінний від першої тип виробництва.
Новини