Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Зерновий конфлікт між Україною та низкою сусідніх країн, які заборонили експорт українського зерна, давно вийшов із економічної площини в політичну. Український лідер Володимир Зеленський робить із трибуни Генасамблеї ООН жорсткі заяви, зазначаючи, що "дехто в Європі підриває солідарність та влаштовує політичний театр, роблячи із зерна трилер", допомагаючи тим самим "підготувати сцену для московського актора". Він закликає не влаштовувати політичний концерт та зазначає, що Україна обрала юридичний процес, щоб вирішити спірні питання з Польщею. З боку польського керівництва звучать щонайменше жорсткі висловлювання. Президент Польщі Анджей Дуда порівняв Україну з тонучою людиною, яка може завдати шкоди тому, хто її рятує. Прем'єр-міністр Матеуш Моравецький вимагає, щоб Зеленський не ображав поляків і робить дивні випади з приводу припинення постачання в Україну зброї. Глава МЗС Польщі Збігнєв Рау називає нинішню політику України шкідливою та образливою, наголошуючи, що знадобляться серйозні зусилля для відновлення довіри між двома народами. А аналітики Інституту вивчення війни (ISW) не виключають, що російські удари по українській портовій та зерновій інфраструктурі, які стали масовими після виходу РФ із зернової угоди, є частиною кампанії, спрямованої на погіршення відносин України з її західними сусідами, у тому числі з Польщею. Експерти проаналізували ситуацію спеціально для видання "Коментарі".
Зерно. Фото: з відкритих джерел
Голова Центру дослідження соціальних перспектив Донбасу, екс-член української делегації у Тристоронній контактній групі щодо врегулювання конфлікту на Донбасі Сергій Гармаш розмірковує так:
Звинуваченнями в тому, що наші союзники підігрують РФ, ми точно не сприяємо тому, щоб ці сили залишилися при владі та продовжували свою політику, упевнений експерт.
На його думку, конфлікт міг би спокійно вирішитися після того, як ці сили (та сама правляча партія "Право і справедливість" у Польщі) знову прийдуть до влади. І тоді без виборчого мандражу можна все обговорити. Вирішити проблему до взаємної вигоди.
Києву, вважає він, слід діяти більш прагматично. Намагатися погасити конфлікт якнайшвидше.
Кандидат економічних наук, екс-директор із розвитку бізнесу АТ "Укрзалізниця" Андрій Рязанцев закликає зрозуміти, що всі країни, які нам допомагають, мають свої економічні інтереси.
І саме такі меседжі, продовжує він, ми отримали від тієї самої Польщі. У стилі – колеги, ми розуміємо, у вас багато проблем. Але ми не повинні обмежувати своїх фермерів. І якщо мова про транзит – то це має бути саме транзит, який йде далі, не шкодячи інтересам місцевих виробників.
Читайте також на порталі "Коментарі" — чим закінчився візит Зеленського до США — чи вдалося виконати головне завдання.
Новини