Головна Новини Суспільство події Запит на арешт Нетаньяху та керівників ХАМАС: про що говорить ситуація, що викликає занепокоєння
commentss НОВИНИ Всі новини

Запит на арешт Нетаньяху та керівників ХАМАС: про що говорить ситуація, що викликає занепокоєння

Бачимо чергове підтвердження того, що міжнародні відносини та світова безпека вимагають кардинального перегляду

21 травня 2024, 11:00
Поділіться публікацією:

Прокурор Міжнародного кримінального суду (МКС) Карім Хан закликав видати ордер для лідерів Ізраїлю та ХАМАС, яких звинувачує у військових злочинах та злочинах проти людства. З боку Ізраїлю була жорстка реакція з цього приводу. Не підтримали плани Хана й у США. Експерти проаналізували цю ситуацію спеціально для порталу "Коментарі".

Запит на арешт Нетаньяху та керівників ХАМАС: про що говорить ситуація, що викликає занепокоєння

Біньямін Нетаньяху. Фото: з відкритих джерел

Повний провал збудованої системи притягнення військових злочинців до відповідальності

Голова профспілки Українська незалежна фундація юристів, голова АТ "Кравець та партнери", адвокат Ростислав Кравець міркує так:

"На мій погляд, ми бачимо чергове підтвердження того, що міжнародне право, загалом міжнародні відносини та світова безпека потребують кардинального перегляду. У тому числі з точки зору участі у будь-яких міжнародних організаціях".

Експерт акцентує, що для кожної держави питання її нацбезпеки – найважливіше. І сприйняття цієї безпеки, способів її захисту далеко не завжди збігаються з думкою ззовні.

"Я вважаю, що Ізраїль, як і Україна, має право на самооборону, на будь-яку відповідь на агресію, захист своєї територіальної цілісності, своїх громадян. І намагатися змусити країну, яка постраждала (продовжує страждати) від агресії, дотримуватись якихось норм і правил на сьогодні абсолютно невиправдано", – наголошує Ростислав Кравець.

За його словами, насамперед до відповідальності слід притягати ті країни та організації, які винні у порушенні миру та спокою, у порушенні територіальної цілісності, у неспровокованому нападі, вбивствах громадян інших країн.

"Все слід вирішувати дипломатичним шляхом, – упевнений адвокат. – Але, якщо країна вже постраждала від агресії, вона повинна мати абсолютний імунітет від будь-яких переслідувань з погляду міжнародного законодавства. Тому об'єктивно всі "закидання" з боку прокурора МКС свідчать про повний провал збудованої системи притягнення військових злочинців до відповідальності".

Цинічно порівнювати Ізраїль та ХАМАС

Голова правління Центру стратегічних досліджень Павло Жовніренко зізнався, що важко пояснити мотиви, якими Карім Хан направив запит на отримання ордену на арешт лідерів Ізраїлю.

"Щодо ХАМАСу – питань немає. А щодо Ізраїлю – є. І тут я абсолютно не згоден із позицією МКС, – зазначає експерт. — Або Карім Хан проявив себе як прихильник модного нині пацифізму в стилі "для того, щоб припинити війну, потрібно просто припинити стріляти" — незалежно від того, хто розпочав війну, хто агресор, а хто жертва агресії. Або таким чином продемонстрував солідарність з одновірцями (хоч Карім Хан народився у Великій Британії, отримав там відповідні виховання та освіту)".

Павло Жовніренко вважає цинічним порівнювати Ізраїль та ХАМАС.

"Не можна зрівнювати злочинця та його жертву, – пояснює він. — Не можна судити жертву за її реакцію, не беручи до уваги злочин, скоєний проти неї, що викликав цю реакцію. Сподіваюся, ордер на прем'єра та міністра оборони Ізраїлю не буде виданий. Хоч у нинішньому світі все можливе".

Читайте також на порталі "Коментарі" — про що домовилися Байден і Нетаньяху: чи Ізраїль битиме по Іран у відповідь.
Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
comments

Обговорення

Поділіться своєю думкою!

Олег

22 травня 2024, 07:27

А напишите, пожалуйста, статью о том, как можно отказаться от гражданства украинского. Я не хочу быть гражданином страны, где происходит принудительная "могилизация" в то время, как зе-выблядки набивают карманы разворовывая помощь и бюджет. Я не хочу быть гражданином страны в которой нет уважения конституции, т.к. роль президента сейчас выполняет самозванец, этот клоун. Напишите как отказаться от этого чертового гражданства.


Новини