Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
У Кремлі повідомили, що російський диктатор Володимир Путін найближчим часом вирушить із візитом до Китайської Народної Республіки (КНР). Цікаво, що нещодавно стало відомо про пораду президента США Джо Байдена китайському лідеру Сі Цзіньпіну "бути обережним" у відносинах з Путіним, якщо Пекін покладається на західні інвестиції. Що можна сказати про російсько-китайські відносини на цьому етапі? Як вони можуть (і чи можуть) змінитись у найближчому майбутньому на фоні російсько-української війни? Видання "Коментарі" із цими питаннями звернулося до експертів.
Путін та Сі Цзіньпін. Фото: з відкритих джерел
Політичний консультант Сергій Биков упевнений, що китайсько-російські відносини все більше нагадують відносини між сюзереном та васалом.
На думку Сергія Бикова, продовження російсько-української війни виснажує ресурси та геополітичні можливості росії. І Китай користується цим.
Політолог, партнер міжнародного комунікаційного агентства Good Politics Максим Джигун поділився такою думкою:
Окупаційні війська зараз на тому ж півдні пішли в глуху оборону, не надто мають успіхів у атакуючих діях на сході, нагадує експерт. А українські наступальні дії набирають хід, а далекобійного озброєння у ЗСУ стає дедалі більше, а тут ще й касетні боєприпаси від США.
Тож, констатує він, останнім часом усі китайсько-російські зустрічі – це зустрічі господаря (КНР) із васалом (РФ). І в процесі цих зустрічей саме Китай висловлює свої побажання, а Росії нічого не залишається, як їх виконувати, розуміючи, що якась співпраця з КНР зараз, на фоні закритого від неї Заходу – єдиний її шанс на виживання.
Читайте також на порталі "Коментарі" — переговори України та РФ: які перспективи – про що говорять натяки західних політиків.
Новини