Рубрики
МЕНЮ
Slava Kot
У кінці вересня в
Україні знову відрито Реєстр корупціонерів, який був закритий з початку
повномасштабного вторгнення. Таким чином, українці можуть ознайомитись, які
покарання отримують особи, які були спіймані на корупції.
Як карають корупціонерів в Україні. Фото з відкритих джерел
Реєстр корупціонерів збирає дані з 2010 року по сьогоднішній день. Наразі у реєстрі міститься понад 44 тис. справ про корупціонерів. Найбільше справ про корупцію було зафіксовано у 2021 році – 6850. У перший рік з початку повномасштабної війни додалось ще 2584 справ, а у 2023 внесено 1586.
Згідно з даними Реєстру найчастіше корупціонерів в Україні карають штрафами. Це стосується 86,3% випадків або 33908 справ. На другому місці позбавлення волі – 8,4%, а трійку лідерів за покаранням замикає конфіскація майна – 3,5%. Крім того, найчастіше відбувається комбінування покарань, наприклад штрафу та конфіскації майна.
Найбільша кількість корупційних справ відкрита через несвоєчасного подання декларацій – 44,2% або 21500 справ. Другий результат з 9,6% стосується конфліктів інтересів. Трійку лідерів за справами у Реєстрі корупціонерів замикає хабарництво – 9,4%.
Такі категорії як використання службового становища, зловживання владою, службове підроблення, зловживання впливом займають менш як 4% справ у Реєстрі корупціонерів.
Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що у "Слузі Народу" різко критикують опитування, де українці назвали Зеленського відповідальним за корупцію.
Також "Коментарі" писали про Національне агентство з питань запобігання корупції, яке показало рейтинг областей за кількістю корупційних справ.
Новини