Головна Новини Суспільство події Визнання ПА НАТО Росії країною-терористом: про що говорить це та інші рішення – чому це важливо
commentss НОВИНИ Всі новини

Визнання ПА НАТО Росії країною-терористом: про що говорить це та інші рішення – чому це важливо

Теперь вірогідність створення трибуналу щодо військових злочинів країни-агресора на території України – дуже висока

22 листопада 2022, 12:50
Поділіться публікацією:

Президент України Володимир Зеленський у вечірньому зверненні 21 листопада подякував Парламентській асамблеї НАТО, яка одноголосно (всі 30 країн Альянсу) визнала РФ державою-терористом та закликала створити спеціальний міжнародний трибунал з агресії Росії проти України. Що означають такі рішення? Чому це важливо? Видання "Коментарі" із цими питаннями звернулося до експертів.

Визнання ПА НАТО Росії країною-терористом: про що говорить це та інші рішення – чому це важливо

НАТО та Росія. Фото: з відкритих джерел

ПА НАТО визнала Росію ворогом людства

Заступник гендиректора телеканалу ATR журналіст Айдер Муждабаєв упевнений, що ймовірність трибуналу над росіянами – стовідсоткова.

"Вони вчиняли вже стільки злочинів (військових, кримінальних, матеріальних, моральних), що, у будь-якому разі, доведеться відповідати", – наголошує експерт.

Те, що парламентарі всіх країн НАТО, консенсусом, визнали РФ державою-терористом, наводить, на думку Айдера Муждабаєва, під спільний знаменник позицію всіх цивілізованих держав.

"Думаю, це буде враховано у всіх їхніх подальших діях, риториці, – зазначає він. – Якщо це країна-терорист, то й захищатись від неї треба всіма можливими силами. Об'єднаними. Адже країна-терорист загрожує не комусь окремо, а всім. По суті, ПА НАТО визнала Росію ворогом людства. Не просто України. І це усвідомлення – украй важливо. Я давно казав, що "русский мир", який побудував путінський режим, – це ворог всього людства. І жити з ним на одній планеті просто неможливо. Таку констатацію факту на рівні Альянсу давно слід було зробити. Але краще пізно, ніж ніколи".

Тепер, продовжує Айдер Муждабаєв, справа за визнанням РФ державою-терористом парламентами кожної країни НАТО.

"Це вже зробили у тому чи іншому формулюванні Польща, Латвія, Литва, Естонія, Чехія, – нагадує експерт. – Ті, хто найбільше зримо відчуває російську загрозу, дихання дракона. Час підтягнутися іншим".

Визнання Росії країною-терористом стало, схоже, прецедентом у світовій історії

Адвокат, юридичний експерт Тетяна Матяш вважає, що рішення ПА НАТО продемонстрували найважливіші аспекти. А саме – повну підтримку України та абсолютне засудження Росії.

"Створення трибуналу щодо військових злочинів країни-агресора на території України – надзвичайно важливе. Наші влада, суспільство домагаються того, щоб такий трибунал розпочав свою роботу якнайшвидше. Немає сумнівів, що розслідування та винесення вироків триватиме роками. Зі свіжих прикладів – справа про збиття росіянами цивільного "Боїнга" (рейс МН-17) у небі над Донеччиною влітку 2014-го. Суд у Нідерландах тривав п'ять років, а вирок було винесено лише минулого тижня. А, коли мова про величезну кількість військових злочинів з величезною кількістю тих, хто їх чинить на величезних територіях, то розслідування триватиме роками, а суди — і зовсім десятиліттями. Саме тому вже треба починати створювати відповідний трибунал, який би розпочав слухання – у тих справах, де слідство вже завершено", – вважає Тетяна Матяш.

На її думку, визнання Росії країною-терористом стало, схоже, прецедентом у світовій історії.

"Напевно, вперше це стосується цілої держави. І точно вперше – найбільшої у світі за площею, – зазначає експерт. – Із терористами, як відомо, переговори не ведуть. Тож це – ще один цвях у труну переговорів, на яких наполягає Путін та його оточення. І чим більше буде таких визнавань Росії – державою-терористом, державою-спонсором тероризму, державою з терористичним режимом – тим менше можливостей не те що переговорів, а й навіть розмов про них".

А ці розмови, наголошує Тетяна Матяш, на жаль, активізувалися останнім часом. І вони негативно впливають на настрої самих українців, проте зберігають надії путінському режиму залишити за собою частину наших територій. Отже, ПА НАТО зробила в цьому сенсі важливий дзвінок.

"Прийнятими рішеннями Росія фактично ізолюється від сучасних технологій, від цивілізованих країн, – наголошує експерт. – І ті фірми, компанії, які за допомогою різноманітних лавірувань ще намагалися залишитися на російському ринку, тепер можуть потрапити під санкції як спонсори тероризму. Те саме з часом, сподіваюся, торкнеться країн, які торгують із РФ".

Читайте також на порталі "Коментарі" — в ЄС знайшли альтернативу енергетичним постачанням з РФ: чи зможе Європа перейти на Середню Азію.
Читайте Comments.ua в Google News

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело: https://comments.ua/
comments

Обговорення

Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!