Головна Новини Суспільство події Війна в Україні: з яким проханнями лідери ЄС звернуться до Китаю – чого чекати від Пекіна
commentss НОВИНИ Всі новини

Війна в Україні: з яким проханнями лідери ЄС звернуться до Китаю – чого чекати від Пекіна

Захід проситиме Китай не постачати РФ зброю і дещо змінити свою риторику щодо війни в Україні

25 березня 2023, 14:12
Поділіться публікацією:

У Китаї після візиту Сі Цзіньпіна до Москви закликали європейські країни "зіграти роль" у підтримці мирних переговорів щодо війни проти України. Офіційний Пекін хоче, щоб Європа підтримала його так званий "мирний план" та сприяла його втіленню в реальність. На початку квітня до Китаю збираються президент Франції Еммануель Макрон і голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн. Які очікування від цього візиту та китайських ігор щодо "миротворчості"? Видання "Коментарі" із цим питанням звернулося до експертів.

Війна в Україні: з яким проханнями лідери ЄС звернуться до Китаю – чого чекати від Пекіна

Сі Цзіньпін. Фото: з відкритих джерел

Кордони України мають бути непорушними, це має прозвучати голосніше, а не якось завуальовано

Політичний експерт Сергій Таран вважає, що завдання мінімум від контактів європейських політиків з китайським керівництвом у тому, щоб Пекін дотримувався нейтралітету щодо російсько-української війни. Тобто не постачав РФ зброю і дещо змінив свою риторику, чітко позначивши, що кордони України мають бути непорушними. Це має прозвучати голосніше, а не якось завуальовано, зазначає експерт.

"Завдання максимум – щоб Китай у якійсь формі приєднався до санкцій проти країни-агресора. Звісно, на сьогодні це звучить фантастично. Але не слід забувати, що Китай залежить від західної економіки набагато серйозніше, ніж від російських енергоносіїв. І що економічна міць КНР багато в чому тримається на західних інвестиціях. І якщо вони припиняться (що частково вже відбувається з переорієнтацією на ту ж Індію, геополітичного конкурента Китаю), то й економічне зростання КНР може припинитися", – пояснює Сергій Таран.

Тож, констатує він, контакти представників ЄС із керівництвом Китаю, безумовно, важливі. А завдання, які ставляться, можуть бути виконані – якщо не одразу, то у довгостроковій перспективі.

Європа переконуватиме Китай не допомагати Росії озброєннями і, можливо, навіть приєднатися до деяких санкцій

Політексперт, кандидат політичних наук Олександр Палій зазначає, що Китай не міг бути настільки безрозсудним та авантюристичним, щоб заради інтересів Росії посвариться з усім Заходом, зі своїми основними ринками.

"Тому Китай буде по максимуму вичавлювати із ситуації, коли Росія ізольована і торгувати їй нема з ким. По суті Пекін запропонував Москві легітимацію як свого васала в обмін на російські ресурси. Тобто позиція Китаю – стояти осторонь та отримувати бонуси від божевілля Путіна", – пояснює експерт.

Він вважає, що Європа переконуватиме Китай не допомагатиме Росії озброєннями і, можливо, навіть приєднатися до деяких санкцій. Першого Китай, цілком імовірно, дотримуватиметься, що задовольнить європейців, зазначає Олександр Палій.

Щодо просування китайського "мирного плану", варто нагадати, що верховний представник Євросоюзу з питань закордонних справ та безпекової політики Жозеп Боррель раніше розкритикував його як такий що має мало що спільного з реально справедливим миром.

Читайте також на порталі "Коментарі" — чи ведеться підготовка до переговорів України та Китаю на найвищому рівні: Володимир Зеленський зняв інтригу.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело: https://comments.ua/

Новини