Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
За скасування права "вето" у системі Ради безпеки ООН виступив міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу. З аналогічними закликами вже виступали інші країни. А Україна наполегливо домагається вигнання Росії із Ради безпеки ООН. Яка ймовірність, що статут ООН чекає на переформатування? Чи може щось подібне відбутися в ЄС, де дії тієї ж Угорщини доводять, що принцип одностайності давно настав час змінити на голосування простою більшістю? Видання "Коментарі" із цими питаннями звернулося до експертів.
ООН. Фото - з відкритих джерел
Експерт аналітичного центру Kyivstratpro Тарас Семенюк називає логічними та зрозумілими претензії України як непостійного члена Ради безпеки ООН до РФ – постійного члена цього органу.
Безумовно, продовжує Тарас Семенюк, така держава-терорист має бути виключена із Ради безпеки ООН, або хоча б позбавлена права вето (і тут цілком логічна ініціатива Туреччини щодо взагалі скасування такого права). Не може одна країна руйнувати всі напрацювання інших членів, які намагаються сприяти покращенню ситуації зі світовою безпекою.
Те ж саме, зазначає експерт, стосується ЄС, де давно настав час ліквідувати правила одностайності, зробивши ставку на голосування більшістю.
Кандидат політичних наук Олександр Палій підтримує ідею турків, наголошуючи на тому, що американці зараз розвивають ідею позбавлення місця в Раді безпеки ООН для країни-агресора.
На думку Олександра Палія, в ООН, ймовірно, рано чи пізно переможе не лише ідея розширення Радбезу організації, і не стільки ідея загальної рівності держав у структурах організації, а скоріше якась суміш цих ідей.
Читайте також на порталі "Коментарі" — Росія запустила кримський сценарій 2014-го: які підсумки першого дня псевдореферендумів.
Новини