Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Через чотири тижні після заколоту, який закінчився "договорняком", велика колона ПВК "Вагнер" (близько 60 авто, включаючи пікапи, фури, автобуси) прибула до Республіки Білорусь (РБ), повідомляє телеграм-канал "Беларускі Гаюн". Інформацію підтверджує і Держприкордонслужба України. У МВС Білорусі заявили, що розраховують на участь вагнерівців у підготовці спецпідрозділів. Про що говорить передислокація, що відбувається з таким запізненням? Які виклики виникають через масову появу пригожинських найманців на просторах РБ? Портал "Коментарі" із цими питаннями звернувся до експертів.
ПВК Вагнера. Фото: з відкритих джерел
Експерт програми "Міжнародна та внутрішня політика" аналітичного центру Український інститут майбутнього Ігор Тишкевич акцентує, що Пригожин приведе до Білорусі не десятки тисяч найманців, а лише в межах чотирьох сотень.
За його словами, умовно штат ПВК "Вагнер" можна поділити на три групи.
Перша – ядро. Ті, хто має постійний контракт. Вони вирушають на різні місії, виконують керівні функції. І такі люди в своїй масі навіть у 2022-му були сконцентровані в Африці, де – гроші, де сильні позиції Пригожина, зазначає Ігор Тишкевич.
Друга частина – умовно кажучи, ветерани. Ті, кого ця ЧВК чи якісь інші колись залучали на кілька місяців. Але які мають постійних контрактів. Частина їх – в Африці, частина була (зокрема на командних посадах) в Україні.
Третя частина – звичайні найманці, кого набрали в колоніях та "з вулиці".
Політичний експерт Сергій Таран припускає, що самопроголошений президент Білорусі – Лукашенко сподівається створити з загонів "Вагнера" власні підрозділи, які, як він розраховує, підпорядковуватимуться особисто йому, берегтимуть його режим від внутрішніх протестів та можливих дій білоруських загонів з території України.
Він упевнений, що передислокація окремих загонів найманців на територію РБ не спричинить загрози для України.
Читайте також на порталі "Коментарі" — що було в центрі уваги минулого тижня – які висновки потрібно зробити Україні.
Новини