Головна Новини Суспільство події Україна – переможець "Євробачення-2022": що означає перемога для нашої країни – чим порадували європейці
commentss НОВИНИ Всі новини

Україна – переможець "Євробачення-2022": що означає перемога для нашої країни – чим порадували європейці

Весь цивілізований світ показав, що він разом із Україною у її боротьбі за незалежність

15 травня 2022, 12:37
Поділіться публікацією:








Kalush Orchestra, що представляли Україну, з піснею "Stefania" перемогли на "Євробаченні-2022", фінал якого відбувся в італійському Турині. Як оцінюєте виступ, сам факт перемоги (міжнародне журі дало Україні 192 бали, а глядачі – 439 бали) та те, що було сказано крім пісні? У якому українському місті (містах) має відбутися Євробачення-2023 – і чому? Видання "Коментарі" із цими питаннями звернулося до експертів.

Україна – переможець "Євробачення-2022": що означає перемога для нашої країни – чим порадували європейці

Євробачення-2022. Фото: з відкритих джерел

Фінал Євробачення-2023 має пройти у звільненому та оживаючому Маріуполі

Політичний експерт, засновник соціологічної компанії Active Group Андрій Єрьоменко називає цілком очікуваною перемогу українського колективу, максимальні бали від глядачів.

"Оскільки весь світ після початку широкомасштабної російської агресії підтримує Україну, – пояснює він. – Якщо виїхати за межі нашої країни, мабуть, українських прапорів там буде більше, ніж у самій Україні. Тож глядацькі симпатії були б (і були) на боці будь-якої пісні України".

Абсолютно правильним кроком вважає Андрій Єрьоменко заклик лідера Kalush Orchestra Олега Пасюка прямо зі сцену врятувати Маріуполь, визволити його захисників з "Азовсталі" (дослівно: "Please help Ukraine, Mariupol! Help Azovstal! Right now!").

"Як наголосили наші виконавці, для них це важливіше, ніж загроза дискваліфікації. Таке посилання очікувано призвело до того, що різко зросла кількість запитів щодо Маріуполя та "Азовсталі". Ще більша частина світу про це дізналася. Тож хлопці – молодці. Ну а дискваліфікувати їх ніхто не буде. Вже уточнили, що це не політичне гасло, а гуманітарне. Щирий заклик. Ну, а якби їх спробували дискваліфікувати, інформація про заклик врятувати захисників Маріуполя розійшлася б ще більше", – вважає експерт.

На думку Андрія Єременка, фінал Євробачення-2023 має пройти у звільненому та оживаючому Маріуполі. Швидше за все, на змонтованій сцені.

"Ну, а півфінали можуть пройти у якомусь із облцентрів в іншій частині країни – у Львові, Дніпрі, Одесі, Миколаєві. Можливо в одному з міст під Києвом, яке пережило окупацію (Ірпінь, Буча і так далі). Сподіваюся, до 2023 року вже буде звільнено весь Донбас. Але в тому ж таки Донецьку відновити легендарну "Донбас Арену" навряд чи встигнуть", – зазначає експерт.

Голосування глядачів продемонструвало, наскільки громадськість всього світу переживає за Україну

Директор Українського інституту політики Руслан Бортник наголошує, що перемога вийшла яскравою. І справа тут, на його думку, не лише у політичному підґрунті всього, що пов'язане з Україною (хоч це, звичайно, є).

"Сама по собі композиція – оригінальна, яскрава, цікава. Жива!" – зазначає експерт.

До речі, Kalush Orchestra опублікували кліп на пісню "Stefania". Зйомки відбулися у Бучі, Ірпені, Гостомелі та Бородянці – містах-сателітах Києва, які найбільше постраждали від бойових дій.

"Глядачне голосування продемонструвало, наскільки громадськість усього світу переживає Україну. Як нам співчують. Як нас готові підтримувати, – пояснює Руслан Бортник. – Безперечно, проведення Євробачення-2023 стане викликом для України. Ми двічі вже приймали цей конкурс (після перемог Руслани та Джамали), але ніколи раніше не перебували у стані повномасштабної війни з Росією. Дуже сподіваюся, що наступного року небо над Україною вже буде мирним. Якщо ж ні, Євробачення, можливо, доведеться проводити у якійсь іншій країні. Але де б воно не проходило – це буде саме українське Євробачення. З усіма відповідними акцентами. Поки що мені бачиться найімовірнішим місцем проведення цього конкурсу Захід України – Львів, Закарпаття. Як би там не було, ми отримали величезний комплімент від Європи. Це вираження культурної, політичної, цивілізаційної підтримки України на тлі російської агресії".

"Стефанія" – це не просто пісня, це мелодія нашої української душі

Заслужена артистка України, солістка Національної філармонії та Заслуженого ансамблю Збройних сил України, кандидат мистецтвознавства Ярослава Руденко зізналася:

"Kalush Orchestra був моїм фаворитом ще на початку національного відбору на конкурс Євробачення. Я люблю фольклор, особливо у сучасній обробці. Ну, а "Стефанія" – це не просто пісня, це мелодія нашої української душі. Відвертої, доброї, материнської...".
За словами Ярослави Руденко, вона з самого початку вірила у перемогу України у конкурсі "Євробачення".
"Коли наш гурт у фіналі почав співати, я відчула, що станеться ще щось… І тут, після виступу, Олег Псюк звернувся до 200-мільйонної спільноти із закликом допомогти Маріуполю, допомогти "Азовсталі". Я розплакалася... Одночасно відчувала гордість і біль... Але я вірю, що ми переможемо рашистів! Кожен російський убивця понесе відповідальність за скоєне! Kalush Orchestra, вітаю! А наші перемоги точно триватимуть", – наголошує артистка.
Читайте також на порталі "Коментарі" — розв'язка у війні наближається: що зараз відбувається на фронті – коли ЗСУ завдадуть вирішального удару.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело: https://comments.ua/

Новини