Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
З початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну в ЄС та Британії зареєстрували майже 4,8 млн. біженців з України. Майже половина наших співвітчизників, які рятуються від війни, оселилися в сусідніх з Україною країнах. Як повідомляє портал "Коментарі", про це пише "euronews.com".
Українські біженці. Фото: з відкритих джерел
За статисткою Управління Верховного комісара ООН у справах біженців, через рік після початку повномасштабної війни в Україні в Європі зареєстровано понад 8 млн українських біженців. 4,8 мільйона знайшли житло та роботу до країн ЄС та Великобританії. 2 млн українських біженців зареєстровано у прикордонних державах ЄС та Молдові.
2023 року найбільше українських біженців прийняли Польща (1,5 млн) та Німеччина (1 млн). Вдвічі менше людей одержали притулок у Чехії (490 тис.).
Найбільше українців по відношенню до корінного населення в Чехії, Естонії та Польщі. Найменше частка українців по відношенню до населення у Франції, Греції, Італії, Мальті та Угорщині.
Читайте також на порталі "Коментарі" — через війну, розв'язану Росією в Україні, згідно з даними ООН, у світі критично зросла кількість біженців. Тільки з нашої країни за минулий рік виїхало 5,7 млн. людей. У тому числі представники бізнесу. Решта серед основних проблем називають повномасштабне вторгнення РФ, що триває, корупцію, безробіття, руйнування. Ну, а ті, хто виїхав, намагаються закріпитися в тих країнах, куди перебралися. Експерти розповіли виданню "Коментарі", що це за країни, яку роботу там знаходять українці, які бізнеси відкривають і що зробити, щоб після війни вони повернулися на Батьківщину.
Також видання "Коментарі" повідомляло – у країні ЄС готуються до нової хвилі українських біженців: скільки готують місць.
Новини