Головна Новини Суспільство події Соціологи з'ясували: де в Україні найчастіше вимагають хабарі
commentss НОВИНИ Всі новини

Соціологи з'ясували: де в Україні найчастіше вимагають хабарі

Більшість респондентів заявили, що керівництво шкіл та вчителі вимагали від них чи членів сім'ї хабара протягом останнього року

7 квітня 2025, 10:31 comments3209
Поділіться публікацією:

Частина українців стикається із проявами побутової корупції. Є сфери, де хабарі вимагають найчастіше, і за останній рік ситуація тільки погіршилася. Як повідомляє портал "Коментарі", про це свідчать результати опитування КМІС.

Соціологи з'ясували: де в Україні найчастіше вимагають хабарі

Корупція в Україні. Фото з відкритих джерел

Зокрема, 29% респондентів заявили, що керівництво шкіл та вчителі вимагали від них чи членів сім'ї хабара (грошей, подарунка, протекції, послуги) протягом останніх 12 місяців.

Ще 26% підтвердили здирництво хабарів при отриманні медичних послуг (включаючи лікарів, співробітників лікарень, поліклінік, аптек).

На думку українців, які беруть участь в опитуванні, корупція у сфері приватизації, володіння та користування землею зросла за рік із 14% до 25%.

Крім того, 25% респондентів заявили, що стикалися з вимаганням хабарів від співробітників Національної поліції (включно з патрульною поліцією). Рівень корупції у податковій сфері зріс за рік із 6% до 13%, вважають українці.

Читайте також на порталі "Коментарі" – в українському суспільстві під час війни зберігається висока довіра до людей із сектору оборони. У березні 2025 року вони займають лідируючі позиції у рейтингу поряд із президентом. Про це свідчать дані опитування центру Socis.

Колишньому головнокомандувачу ЗСУ, а зараз послу в Лондоні Валерію Залужному довіряють 62% українців, не довіряють 29,7% опитаних. Володимир Зеленський на другому місці із рейтингом довіри – 50,5%. Не довіряють президентові 42,8% респондентів. На третьому місці розташувався керівник Головного управління розвідки Міноборони. Йому довіряють 46,2% респондентів, не довіряють 38,8%.

Також видання "Коментарі" повідомляло – за останній рік серед українців виріс оптимізм щодо підтримки Заходу у війні з Росією. Більшість наших співвітчизників вірять у продовження серйозної допомоги, але лише Європи, а не США. Про це свідчать дані опитування КМІС.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини