Головна Новини Суспільство події Що приховує Кремль за перекиданням вагнерівців до Білорусі – про що говорять заяви Пригожина
commentss НОВИНИ Всі новини

Що приховує Кремль за перекиданням вагнерівців до Білорусі – про що говорять заяви Пригожина

У Білорусі вагнерівці активно використовуватимуть свій імідж найманців, здатних виступити проти будь-кого

20 липня 2023, 13:24
Поділіться публікацією:

До Білорусі прибула вже 9-та колона ПВК "Вагнер", найманці якої переміщуються туди після договорняку між Пригожиним та Путіним за підсумками червневого заколоту вагнерівців. Про це повідомляє телеграм-канал Беларускі Гаюн. Сам Пригожин виступив перед своїми найманцями у Білорусі. Розповідав про ганьбу, яку регулярна армія РФ переживає на фронті в Україні, заявив про небажання брати участь у цьому, анонсував відліт частини вагнерівців до Африки, а також перенаправлення частини на навчання білоруської армії. У свою чергу, ЗСУ зміцнюють українсько-білоруський кордон, готуючись до можливих провокацій вагнерівців. Що можна на даний момент, майже через місяць після бунту, сказати про ситуацію з пригожинською ПВК? Кому та які ризики зараз несуть вагнерівці? Видання "Коментарі" із цими питаннями звернулося до експертів.

Що приховує Кремль за перекиданням вагнерівців до Білорусі – про що говорять заяви Пригожина

ПВК "Вагнер". Фото з відкритих джерел

Кремль використовуватиме вагнерівців, щоб здійснювати передусім інформаційний тиск на країни-сусіди Білорусі

Директор Інституту світової політики, політичний експерт, автор книги "Гібридна війна" Євген Магда пояснює:

"Поява Пригожина в Білорусі, його виступ перед вагнерівцями – маркер того, що процес перекидання підрозділів військово-кримінальної компанії "Вагнер" має певний завершальний характер. І Білорусь, на жаль, стала відстійником для цього контингенту. Але це вибір Лукашенка, за який йому доведеться відповісти. Адже вагнерівці активно використовуватимуть свій імідж найманців, здатних виступити проти будь-кого".

Експерт звертає увагу на те, що Пригожин видав розпливчасті фрази про майбутнє вагнерівців:

– ми побудемо в Білорусі, виступимо в ролі інструкторів;

– ми вирушимо до Африки;

— можливо, повернемося до т.зв. "спеціальної військової операції".

"Схоже, він і сам не знає, що буде далі, – вважає Євген Магда. – А Кремль, звичайно, використовуватиме вагнерівців, щоб здійснювати передусім інформаційний (хоч не можна виключати, що й військовий) тиск на країни-сусіди Білорусі. Це не лише Україна, а й – Польща з Литвою. Адже, як я вже зазначав, імідж вагнерівців тут відіграватиме визначальну роль".

Ситуація з вагнерівцями загострила боротьбу в Росії між партією війни та партією миру

Експерт з питань сектору оборони та безпеки Олег Старіков також вважає, що вагнерівців передислокували до Білорусі насамперед з метою проектування загрози на східний фланг НАТО. Конкретно – на Польщу та Прибалтику в ракурсі Сувалкського коридору (названий по розташованому у тому районі польському місту Сувалки). Йдеться про гіпотетичний сухопутний відрізок завдовжки близько 100 км, який міг би з'єднати територію Білорусії з Калінінградською областю РФ (нині там проходить кордон Польщі з Литвою).

"Тобто, можливе використання тих же вагнерівців як проксі. І РФ цілком може з території Білорусі переносити військові дії на територію країн НАТО з метою змусити Альянс перестати надавати допомогу Україні", – пояснює Олег Старіков.

На його думку, навряд чи випадково керівник Комітету Держдуми з оборони – генерал Картаполов – вже заявив, що ПВК "Вагнер" може зайняти Сувалський коридор.

"Можливо, це виключно інформаційна складова без військового продовження. Але виключати нічого не можна, вважає експерт. – Загрозу у Польщі сприйняли цілком серйозно. І розпочали перекидання до кордону з Білоруссю двох бригад збройних сил Війська Польського".

Лукашенко знаходження на його території пригожинських найманців вигідне тим, що він може їх використати як проксі у протидії тим самим білоруським партизанам, припускає Олег Старіков.

"Щодо Росії, – продовжує він, – то там ситуація з вагнерівцями загострила боротьбу між партією війни та партією миру. І поки що перемагає остання на чолі з Шойгу та Герасимовим. Але це не означає, що боротьба не продовжуватиметься. Режим дав тріщину. Особливо це відчувається серед офіцерського складу – молодшого, старшого та вищого. Багато російських офіцерів підтримують Пригожина. І виступають проти зв'язки Герасимов-Шойгу. Не випадково зараз ізолювали від суспільства таких популярних у армійському середовищі генералів як Суровікін та подібні до нього".

Читайте також на порталі "Коментарі" – чому Путін злякався їхати до ПАР – чи можливий новий "Нюрнберг".




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело: https://comments.ua/

Новини