Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
На Тайвані відбулися президентські вибори. Згідно з попереднім підрахунком, із 40,1% лідирує противник зближення з Китаєм, прозахідний кандидат Лай Цінде з керівної Демократичної прогресивної партії (ДПП). Офіційні підсумки волевиявлення в Тайвані оголосять за кілька днів, але навряд чи змінюватимуться цифри. Раніше були побоювання, що Китай, який методично наполяє на возз'єднанні з Тайванем, може жорстко відреагувати на перемогу найнезручнішого для себе кандидата. Про що свідчить тайванський вибір? Як ситуація навколо острова може розвиватись далі? Видання "Коментарі" із цими питаннями звернулося до експертів.
Тайвань. Фото: з відкритих джерел
Політтехнолог, співзасновник Агентства моделювання ситуацій Олексій Голобуцький розмірковує так:
На думку експерта, якби шукалася формальна причина для казусу беллі (привід для війни), Пекін би її знайшов незалежно від тайванських виборів.
За російсько-українською війною зрозуміло, що привід для агресії можна вигадати який завгодно, прикриваючи цим внутрішні проблеми, зазначає він.
Політолог, партнер міжнародного комунікаційного агентства Good Politics Максим Джигун вважає, що ситуація на Тайвані демонструє стабільність вибору жителів острова. Їхнє бажання жити за демократичними цінностями, а не за комуністичною ідеологією КНР.
На думку Максима Джигуна, навряд чи влада КНР зважиться на якесь серйозне загострення. При цьому Тайвань, наголошує він, залишиться каменем спотикання у відносинах Китаю та Заходу, особливо США.
Слід також розуміти, продовжує Максим Джигун, що Китай уважно стежить за перебігом російсько-української війни. Це тригерна йому ситуація. У тому сенсі – чи можуть авторитарні режими силою просувати свій порядок денний у світі. І відштовхуючись від того, як закінчиться ця війна, КНР прийматиме рішення щодо Тайваню, прогнозує політолог.
Хорошим знаком він вважає, що США намагаються не провокувати ситуацію. І президент Джо Байден, реагуючи на результати виборів у Тайвані, заявив, що Штати не підтримують незалежності острова.
Читайте також на порталі "Коментарі" — які сподівання від зустрічей у Давосі: чи будуть зрушення за формулою миру.
Новини