Перші результати європейського турне Зеленського: що отримає Україна
Візит Зеленського зміцнює контакт із двома провідними країнами Європи: Німеччиною та Францією
Під час європейського міні-турне Володимира Зеленського між Україною та Німеччиною, а також між Україною та Францією було підписано Угоди про співробітництво у сфері безпеки. Також ми отримаємо нові – значні – пакети допомоги. Які висновки можна зробити за підсумками підписаних документів, проведених зустрічей та зроблених заяв? Які очікування від подальшого перебування українського лідера у Європі? Видання "Коментарі" із цими питаннями звернулося до експертів.
Небезпека з боку Росії нікуди не поділася
Володимир Дубовик, директор Центру міжнародних досліджень, доцент кафедри міжнародних відносин Одеського національного університету імені Мечникова пояснює:
На думку експерта, договори про співпрацю у сфері безпеки – це важливий крок уперед. Такий договір, нагадує він, ми у січні підписали з Великобританією. Тепер з'явилися відповідні з Німеччиною та Францією.
Формується довготривала архітектура підтримка безпеки України
Політолог, політичний консультант Володимир Фесенко зазначає, що угоди про співробітництво у сфері безпеки, підписані Україною 16 лютого з Німеччиною та Францією, здебільшого аналогічні до такої самої угоди з Великобританією, яка була підписана в січні поточного року.
Володимир Фесенко звернув увагу на цікаву деталь. За його словами, мабуть, вперше в історії української дипломатії в один день підписано два міждержавні договори з різними країнами. І це угоди з країнами "Великої сімки" та ще й у сфері безпеки (подібних договорів з Німеччиною та Францією у нас ще не було)!
Таким чином, продовжує він, формується довготривала архітектура підтримки безпеки України, яка має діяти не лише під час нинішньої війни проти російської навали, а й у післявоєнний період.
Ці угоди не є альтернативою членству в НАТО, наголошує експерт. Вони розраховані на перехідний період до вступу України до Північноатлантичного альянсу. Водночас, за змістом вони виконуватимуть роль важливих інструментів сприяння євроатлантичній інтеграції України, підкреслює Володимир Фесенко.
За його словами, дуже важливо, що ці угоди підписано саме зараз. Це ще й сигнал Росії, що підтримка України не припинятиметься, вона розрахована на довгостроковий період.
Він також вважає резонансною подією виступ президента Зеленського в Мюнхені, що відбувся вранці 17 лютого, на міжнародній конференції з безпеки.
Читайте також на порталі "Коментарі" - Володимир Зеленський прокоментував майбутні вибори в РФ: кого обиратимуть росіяни.