Рубрики
МЕНЮ
Таисия Ерохина
Під час карантину в Україні дещо поліпшилася якість повітря, але в Маріуполі, Кам'янському, Дніпрі, Кривому Розі, Запоріжжі та Києві рівень забруднення повітря залишався високим. Про це розповіла виданню "Коментарі" експерт з питань промислового забруднення з громадської організації "Екодія" Марина Ратушна.
Забруднення повітря. Фото з відкритих джерел
За даними державної системи моніторингу якості повітря, загальний рівень забруднення атмосферного повітря в містах України в першому півріччі 2020 року дещо знизився порівняно з аналогічним періодом попереднього року. Як зазначає експерт, подібну ситуацію можна спостерігати за супутниковими даними за деяким зниженням концентрації оксиду вуглецю, діоксиду азоту та сірчистого ангідриду в промислових регіонах.
Але, наголосила Ратушна, в Маріуполі, Кам'янському, Дніпрі, Кривому Розі, Запоріжжі та Києві рівень забруднення повітря залишався високим, тому як підприємства металургії та енергетики продовжували працювати.
За її словами, локдаун проблему модернізації цих підприємств не вирішив, а навпаки, "вони почали гнути лінію, тепер їм потрібно більше часу на екомодернізацію саме через наслідки пандемії".
Значний вплив в 2020 році на якість атмосферного повітря мали масштабні лісові пожежі. У Житомирській та Луганській областях, Чорнобильській зоні пожежами пройдено майже 80 тис. гектарів лісу.
А Київ через лісові пожежі та пилової бурі в квітні 2020 року був першим у світовому рейтингу міст із найбільш забрудненим повітрям.
Зараз в Києві, за даними Ратушної, традиційно фіксується перевищення в 3 рази діоксиду азоту, діоксиду сірки та оксиду вуглецю в 1,5 рази.
Як повідомляв портал "Коментарі", українське місто потрапив в ТОП-20 найгірших за забрудненням повітря міст світу.
Новини