Головна Новини Суспільство події Історичний візит Зеленського до США: що найважливіше – чому «зради» тепер точно не буде
commentss НОВИНИ Всі новини

Історичний візит Зеленського до США: що найважливіше – чому «зради» тепер точно не буде

Візит Зеленського до США ще раз показав, що Україна сьогодні стала прикладом – як захищатися та захищати свободу та демократію у боротьбі зі світовим злом, середньовічною тиранією

22 грудня 2022, 14:00 comments2040
Поділіться публікацією:

Візит українського лідера Володимира Зеленського до США, де він зустрівся з американським президентом Джо Байденом, а також блискуче виступив перед конгресменами, залишається топ-темою 22 грудня. І поки російські політики, чиновники та дипломати істерять із цього приводу, видання "Коментарі" продовжує за допомогою експертів аналізувати підсумки цього історичного візиту.

Історичний візит Зеленського до США: що найважливіше – чому «зради» тепер точно не буде

Володимир Зеленський. Фото: сайт Офісу президента

Сьогоднішня підтримка України Штатами та іншими цивілізованими країнами говорить про те, що ми не просто визнані, а й шановані всім прогресивним людством

Головний редактор інформагентства УкрПрес Інфо, політексперт Олексій Воронцов упевнений, що Зеленський у Білому домі та Конгресі перевернув сторінку світової історії.

"Візит українського президента напередодні Різдва в саме серце не лише американського, а й світового політикуму є вельми знаковою та символічною подією епохального масштабу. Можна сказати це наріжний камінь та нова віха у світовій історії, при тому, що ознаменовує перехід на якісний ривок у новому сприйнятті України в усьому світі. Хочу відзначити емоційне забарвлення на зустрічі з президентом США, високопосадовцями та на виступі в Конгресі, де були присутні дві палати представників. Було видно непідробне захоплення, виступ Зеленського неодноразово переривали оплесками. А наприкінці п'ять хвилин американські парламентарі аплодували українському президентові, тримаючи в руках українські прапори. Деякі конгресвумен були в жовто-блакитних костюмах", – наголошує експерт.

Він нагадує, що США від початку повномасштабного вторгнення РФ надавали найбільшу підтримку нашій країні. Причому не лише на рівні військової, матеріально-фінансової допомоги, а й як головний лобіст на дипломатичній арені – з метою переконати світову спільноту, включаючи Європу, Китай та країни азіатського регіону всіма силами підтримувати Україну та перестати боятися Путіна.

"Сьогоднішня підтримка України Штатами та іншими цивілізованими країнами говорить, що ми не просто визнані, а й шановані всім прогресивним людством, – зазначає Олексій Воронцов. – Росія ж стає глобальним ізгоєм, а Путін уже став посміховиськом – і цей процес динамічно розвивається. Тоді як процес підтримки України став незворотнім. Ми стали прикладом – як захищатися та захищати свободу та демократію у боротьбі зі світовим злом, середньовічною тиранією. Тепер справа часу, коли припиниться війна і настане черга відновлювати країну. Годинник терезів світової історії схилився у бік України, де на кону безпека всього світу! Ну і вишенькою на торті став подарунок від ЗСУ – сотий російський тисячник вирушив у пекло "на концерт" до Кобзона".

Російську реакцію на візит Зеленського до США можна охарактеризувати, як виття на болотах

Директор аналітичного центру "Третій сектор", політолог Андрій Золотарьов вважає, що візит Зеленського до США, зважаючи на все, є успішним у всіх відносинах.

"Навіть те, що вдалося до останнього моменту, всупереч сумній українській політичній традиції, коли про такий візит знають заздалегідь, зберегти все в таємниці, – вже досягнення. Не кажучи вже про те, що відбувалося в рамках самого візиту", – зазначає політолог.

За його словами, акценти були зроблені на низці питань, важливих і в ракурсі російсько-української війни, і подальшого розвитку нашої країни.

"По-перше, звісно, порушували питання допомоги з боку США – військової, фінансово-економічної – Україні. І мільярди, які заплановані в новому оборонному бюджеті Штатів для нашої країни, і отримання нового пакету допомоги (понад 1,8 млрд, включаючи системи "Петріот", говорять самі за себе, – підкреслює експерт. – По-друге, явно порушувалася тема боротьби з Американці з цієї проблеми не злізуть, а враховуючи, що кожен другий республіканець говорить про необхідність контролю, підзвітності за виділеною США допомогою – у 2023-му це буде з подвійною наполегливістю.Тема контролю за виділенням коштів, боротьби з українською корупцією стане Внутрішньополітичним дискурсом у Штатах, які у 2024-му чекають на президентські вибори, по-третє, можливо, обговорювалися деякі контури призупинення воєнних дій. ", то в Україні це бачать, як "зраду". Утім, судячи з виступу Зеленського в Конгресі, вже після зустрічі з Байденом, побоювання, що буде "зрада", що нас спробують уламати на поганий світ, не підтвердились".

Крім того, продовжує Андрій Золотарьов, під час зустрічі Зеленського із Байденом явно обговорювалися кадрові питання. Тож не виключено серйозних кадрових перестановок у Кабміні чи Офісі президента, або й там, і там.

"Ну, а російську реакцію на візит Зеленського до США, як і на його нещодавню поїздку до найгарячішої точки нинішнього фронту – Бахмут, можна охарактеризувати як виття на болотах. І для українських вух – це найкраща музика", – констатує Андрій Золотарьов.

Найближчим часом навряд чи варто очікувати якихось проривів

Політолог, професор кафедри міжнародних відносин НАУ Максим Ялі впевнений, що візит Зеленського до Вашингтона однозначно можна вважати успішним, оскільки було досягнуто всіх оперативних та стратегічних завдань.

"Оперативні – ми отримали черговий пакет допомоги, дуже потрібні системи ЗРК Patriot, які незабаром з'являться в Україні. Важливо розуміти, що це лише початок. Свого часу так було й із реактивними системами залпового вогню (РСЗВ) HIMARS. Спочатку ми отримали їх лише кілька одиниць, а потім – значно більше. І вони відіграли та відіграють найважливішу роль при деокупації українських територій, – наголошує Максим Ялі. – Також ухвалено рішення про виділення Україні 45 млрд доларів. Сподіваємося, що відповідний закон буде успішно проголосований Конгресом".

Крім того, продовжує експерт, цим візитом знову було привернуто увагу всього світу до України, тому що він висвітлювався медіа всіх країн. І вони ще раз почули про воєнні злочини Росії проти України. І таке нагадування точно було не зайвим, у тому числі у стратегічному сенсі.

"Важливо все це й у ракурсі воєнних дій, які вийшли на новий рівень. Війна триває майже 10 місяців, перейшла переважно у позиційну фазу. І найближчим часом навряд чи варто очікувати якихось проривів. Обидві сторони накопичуватимуть резерви, озброєння для подальших наступальних операцій. Поки що незрозуміло, хто їх почне першим. І нам важливо розуміти, що всебічна підтримка партнерів збережеться. І цей візит чітко це показав, – вважає політолог. — Очевидно, що РФ спробує продемонструвати якісь успіхи до річниці початку т.зв. "спецоперації". Путін потребує перемог. А нам важливо триматись і продовжувати звільняти свою землю, своїх людей. Сподіватимемося, що прогнози військової розвідки України та Генштабу виявляться вірними – і 2023 року ми станемо свідками повної деокупації українських територій".

Читайте також на порталі "Коментарі" — навіщо знадобилася зустріч Байдена та Зеленського саме зараз – які результати.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини