Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Підготовка до саміту миру у Швейцарії, наміченому на середину червня, залишається однією з топ-тем у ракурсі шляхів пошуку до завершення російсько-української війни. Китай продовжує грати в невизначеність, фактично підігруючи РФ. Бразилія та Індія нібито розглядають ідею відправити на саміт молодших чиновників. Присутність більшості європейських лідерів гарантована, а ось президент США – не факт, що відвідає захід. При цьому в ЄС уже думають над наступною мирною конференцією – вже за участю РФ. На що президент України Володимир Зеленський нагадав, що кремлівський диктатор Володимир Путін завжди бреше, тому немає сенсу вести з ним будь-які переговори. Які перспективи саміту миру та переговорів після нього? Які чинники можуть на це вплинути? Видання "Коментарі" із цими питаннями звернулося до експертів.
Глобальний саміт миру. Фото: з відкритих джерел
Експерт-міжнародник, співзасновник аналітичного центру "Об'єднана Україна" Антон Кучухідзе наголошує, що проведення у Швейцарії саміту миру, ініційованого Україною, це перехоплення нами ініціативи, посилення лідерства у переговорному кейсі.
Він зазначає, що мирний план України базується на універсальних засадах та цілях Статуту ООН. Це територіальна цілісність, захист суверенітету, невідворотність покарання порушення норм міжнародного права тощо.
Добре, що Індія – одна з топ-країн Глобального Півдня – вже заявила, що буде присутня на цьому саміті, вважає експерт. Є певний процес щодо делегації із Бразилії. І виходить, що Китай з його ізоляціоністською політикою щодо цього саміту, не досягає бажаного собі результату, зазначає Антон Кучухідзе.
Він констатує – сам факт проведення саміту на підставі формули миру України – це вже наша перемога. Ну, а реалізація цієї формули залежатиме від двох факторів: ситуації на полі бою та зовнішнього тиску (у тому числі санкційного) на РФ.
За словами політичного експерта Світлани Кушнір, саміт миру відбудеться за будь-якої погоди, щоб там не влаштували кремлівські керівники, метаючи грім та блискавки у бік Українського мирного плану та країни-організатора міжнародного майданчика – Швейцарії.
Ще одним актуальним питанням на цій зустрічі 15-16 червня у місті Бюргеншток може бути травневе рішення Ради Євросоюзу офіційно передати Україні прибутки від заморожених російських активів, зазначає Світлана Кушнір.
Світ бачить, продовжує вона, що РФ продовжує завдавати Україні колосальної шкоди безкінечним обстрілом. І світ має робити висновки. Правильні.
Але слід розуміти, наголошує експерт, що червневий Саміт миру – це лише перший крок до справедливого миру. Але дорогу здолає той, хто йде, підсумовує вона.
Читайте також на порталі "Коментарі" — Зеленський назвав вчинок Байдена, якому аплодуватиме Путін.
Новини