Головна Новини Суспільство події Чому Зеленський вирішив звернути увагу на регіони: що непокоїть в Україні
commentss НОВИНИ Всі новини

Чому Зеленський вирішив звернути увагу на регіони: що непокоїть в Україні

На рівні Києва регіонам дано сигнал, що центральна влада незадоволена ситуацією на місцях

16 грудня 2023, 14:20 comments2474
Поділіться публікацією:

У п'ятницю, 15 грудня, у Львові відбувся Конгрес місцевої та регіональної влади. Президент України Володимир Зеленський, який брав у ньому участь, закликав не забувати, що в країні – війна. І визнав, що раніше не приділяв уваги ситуації в регіонах, що має намір тепер це виправити. Цього ж дня на Закарпатті депутат Керецьківської сільської ради (Мукачівський район) від партії "Слуга народу" Сергій Батрін підірвав гранати прямо на засіданні сесії. Саме через розбірки з місцевою владою, яка, на його думку, багато собі дозволяє на фоні війни. Про що говорять заяви Зеленського та НП на Закарпатті? Які висновки слід зробити, які заходи терміново вживати? Портал "Коментарі" із цими питаннями звернувся до експертів.

Чому Зеленський вирішив звернути увагу на регіони: що непокоїть в Україні

Володимир Зеленський. Фото: сайт Офісу президента

Про війну не завадить нагадати центральним органам влади та держпідприємствам

Народний депутат України IX скликання від партії "Голос", перший заступник голови Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк поділився таким коментарем:

"Було б добре, щоб президент нагадав про війну не лише місцевим чиновникам, а й центральним органам влади та держпідприємствам".

За словами нардепа, судячи з витрачання коштів на Енергоатомі чи "Лісах України", які лише за рік закупили авто на понад 200 млн грн, там про війну давно забули.

"Тим більше за це відповідає відомий заступник Офісу президента пан Шурма, – акцентує Ярослав Железняк. – Тож не треба далеко тягтися, щоб нагадати своєму заступнику, що під час війни красти – це вже мародерство".

Навряд чи після "регіонального рейду" Зеленського щось зміниться

Краще пізно, ніж ніколи, вважає засновник "Студії здорового глузду", підприємець, громадський діяч Павло Себастьянович.

"Зеленський нарешті помітив масові протести українців у понад 100 містах України і вирішив особисто проїхатися країною. Думаю, Офіс президента зіткнувся з тим, що Захід більше не готовий фінансувати українську корупцію, що треба розраховувати на самих себе. Величезні ресурси, які були викинуті на благоустрій та озеленення за 2022 та 2023 роки, можуть шокувати будь-якого спостерігача. Понад трильйон гривень за два роки бюрократи витратили на зростання свого добробуту, на купівлю машин, гаджетів, і навіть ікон за державний рахунок. Обурені громадяни втрачають терпіння – і в ситуації, коли виборів начебто не буде, а надії на зміну держапарату немає, залишається одне – гранати. Жодних інших інструментів впливу на владу у громадян, схоже, немає", – констатує Павло Себастьянович.

За його словами, силовики, податківці, податковий комітет ВР задавили виробничий бізнес, а НБУ та Мінфін знекровили економіку, сконцентрувавши ресурси у депозитних сертифікатах та ОВДП.

"Все це веде до ще більшої втрати обороноздатності, ще більших втрат на фронті, а у результаті – до соціального вибуху, – попереджає експерт. – Ну, а враховуючи, що Зеленський практично не виконує своїх обіцянок, його "регіональний рейд", швидше за все, матиме імітаційний характер. І нічого не зміниться. Бюджет-2024 – це черговий бюджет проїдання. Не здійснюється те, що потрібно під час війни – радикальне скорочення держапарату, радикальна лібералізація бізнес-середовища, запуск масового виробництва озброєнь".

Не секрет, що в регіонах та й у столиці не вщухають протести

Голова профспілки Українська незалежна фундація юристів, голова АТ "Кравець та партнери", адвокат Ростислав Кравець міркує так:

"На мій погляд, заяви Зеленського про те, що він має намір приділяти більше уваги регіонам (із визнанням, що раніше не приділяв належної уваги роботі місцевої влади) пов'язані з підготовкою до виборів президента, які у нас офіційно обіцяли не проводити під час воєнного стану".

На думку експерта, такі заяви також демонструють відсутність певної централізованої політики щодо розвитку регіонів.

"Акцентування на тому, що потрібно зосередити всі зусилля на підтримці фронту, на оборонних заходах також свідчить, на мій погляд, про нерозуміння центральною владою ситуації в регіонах. Яким також потрібні кошти для соціальних програм, розвитку, підтримки. Це не так про бажання навести порядок, як сигнал про підготовку до виборів", – вважає Ростислав Кравець.

При цьому, зазначає він, не секрет, що в регіонах та й у столиці не вщухають протести, пов'язані з неправильним, на думку місцевих жителів, розподілом коштів. А саме – спрямуванням грошей на будівництво стадіонів, ремонт доріг, а не на закупівлю тих самих дронів та іншого необхідного для військовослужбовців.

Читайте також на порталі "Коментарі" – від чого залежить тривалість війни в Україні: що може вирішитись у 2024 році.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини