Головна Новини Суспільство події Чому українці перестають вірити у позитивні зміни в країні: чи є вихід із ситуації
commentss НОВИНИ Всі новини

Чому українці перестають вірити у позитивні зміни в країні: чи є вихід із ситуації

Є ризик, що окрім відсутності необхідних обсягів фінансових ресурсів, Україна зіткнеться і з нестачею людських

30 грудня 2024, 17:10
Поділіться публікацією:

Частка українців, які впевнені, що через 10 років Україна буде процвітаючою країною в ЄС, за останні два роки знизилася на 31 процентний пункт – зараз у світле майбутнє країни вірять трохи більше як половина мешканців. Про це свідчать результати опитування КМІС, проведеного у грудні. Чому українці перестають вірити у позитивні зміни в країні? Чи причина тільки в війні, що продовжується? Портал "Коментарі" із цими питаннями звернувся до експертів.

Чому українці перестають вірити у позитивні зміни в країні: чи є вихід із ситуації

Українці не вірять у позитивні зміни. Фото з відкритих джерел

Ні про яке "світле європейське майбутнє" в найближчій перспективі не йдеться

Політолог, кандидат політичних наук Денис Гороховський вважає, що зниження оптимістичних настроїв українців цілком закономірне та обґрунтоване. Для цього є низка причин.

"Навіть, якщо війна завершиться справедливим миром, який значною мірою відповідатиме інтересам та бажанням України (включаючи реальні гарантії безпеки у майбутньому), для відновлення країни знадобиться значний час. Не кажучи вже про те, що існує висока ймовірність того, що значна частина громадян залишить країну, щоб уникнути ризиків, пов'язаних із можливою ескалацією та новою фазою війни в майбутньому. Тобто, окрім відсутності необхідних обсягів фінансових ресурсів, Україна зіткнеться і з нестачею людських", – зазначив експерт.

Денис Гороховський продовжує, враховуючи, що такий мир загалом є малоймовірним, а скоріше йдеться саме про заморожування війни, то багато хто справедливо побоюється, що найближчі роки економіка працюватиме не на розвиток, а на забезпечення оборонки, тобто ні про яке "світле європейське майбутнє" в найближчій перспективі не йдеться.

Враження таке, що влада втратила почуття реальності

Політолог Володимир Цибулько так прокоментував ситуацію:

"Зневіра – це прерогатива пасивних. І тут кілька чинників, зокрема те, що  одна активна життєбудівнича частина українців на війні, а інша за кордоном. Тому ці показники зневіри стосуються тих персонажів, котрі заповнили інформаційний простір, коли відсутні найбільш творчі, і найбільш живучі. Це прямий ефект телевізора і домінуючого типажу в сюжетах". 

Експерт пояснює, ця зневіра, в першу чергу, в неспроможності діючої політичної верхівки. Зміниться інформаційне тло, зміняться і настрої. 

"Враження таке, що влада втратила відчуття реальності, суспільного запиту, і гне свою лінію на так звану нічию на війні, яка б влаштувала кремль. Може правлячій партії варто починати день з публічного читання власної виборчої програми?", – підсумував Володимир Цибулько.

Читайте також на порталі "Коментарі" – як українці намагаються втекти: найпопулярніші маршрути для нелегального перетину кордону.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело: https://comments.ua/

Новини