Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Керівник Офісу президента (ОП) Андрій Єрмак провів засідання української робочої групи щодо вироблення пропозицій щодо участі України в робочій групі з боротьби з хабарництвом у міжнародних комерційних операціях Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР). Серед іншого, наголошувалося, що йде робота над законопроектом про відповідальність за здійснення міжнародного хабарництва, а розробка законодавчих змін до Податкового кодексу України знаходиться на фінальному етапі – і незабаром буде внесена до парламенту. Як нам отримати реально ефективні та дієві механізми боротьби з корупцією? Чому все, що було створено раніше, або не працює, або працює із серйозними збоями? Видання "Коментарі" із цими питаннями звернулося до експертів.
Хабар. Фото: з відкритих джерел
Адвокат, кандидат юридичних наук, громадський діяч Сергій Войченко розмірковує так:
Причин тут, на думку експерта, щонайменше три.
По-перше, саме собою українське суспільство залишається терпимим до такого явища як корупція. На словах у нас все проти корупції, але, у разі чого, хочуть, щоб кум порішав.
По-друге, показовими є ті корупційні скандали, які постійно виникають у верхівці влади. Вона демонструє максимальну толерантність до цього явища.
По-третє, корупція – це у якомусь вигляді мистецтво. Вона є кров'ю влади. Просто в деяких суспільствах її ввели в якісь законодавчі рамки, назвавши, наприклад, лобізмом чи співробітництвом тощо. І цим займаються відкрито, ще й сплачуючи податки.
На жаль, констатує експерт, у нас т.зв. "боротьбу з корупцією" (зарплати всіх цих численних структур типу САП, НАБУ, НАЗК, ВАКС тощо) витрачають більше грошей, ніж завдає шкоди ця т.зв. "корупція". У результаті, пояснює він, "боротьба з корупцією" стає вигіднішою справою, ніж власне корупція.
Експерт Української фабрики думки Юрій Гаврилечко вважає, що боротися з корупцією марно, оскільки той – різновид суспільного договору і існує тому, що з його допомогою можна швидше, якісніше та дешевше отримати те, що держава зобов'язана робити за податки, що ми платимо.
За словами експерта, виникає корупція тоді, коли інститут влади:
– не підконтрольний громадянам;
— має масу надлишкових повноважень;
— працює сам на себе.
Читайте також на порталі "Коментарі" – чому у Путіна з'явилися страхи щодо розпаду РФ – як прискорити перемогу над агресором.
Новини