Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Цього тижня, з 16 по 18 лютого, відбудеться Мюнхенська конференція з безпеки. Вона проходитиме на фоні зниження підтримки України з боку США та провокаційних заяв Дональда Трампа, який мріє повернутися до Білого дому і який мало не заохочує Росію напасти на країни НАТО, які не виконують зобов'язання перед Альянсом і не виплачують 2% на оборонні потреби. Не виключено, що до Мюнхена вирушить президент України Володимир Зеленський. Чи можуть під час конференції з безпеки бути ухвалені кардинально важливі рішення, які наблизять падіння диктаторських режимів, які розв'язали та ще можуть розв'язати війни? Портал "Коментарі" із цим питанням звернувся до експертів.
Мюнхенська конференція з безпеки. Фото: з відкритих джерел
На думку політичного експерта Сергія Тарана, те, що РФ та Іран не запросили на безпекову конференцію у Мюнхені, вже відображає основну тему цього форуму. А саме – пошук цивілізованим світом ефективних реакцій на загрози, які походять від РФ, Ірану, а також від Північної Кореї.
Зрозуміло, продовжує він, що на подібних конференціях не ухвалюють якихось епохальних рішень. Цим займаються національні уряди тих чи інших країн. Але такі міжнародні форуми, наголошує Сергій Таран, важливі для створення правильного інформаційного фону для подальших рішень (що приймаються вже на рівні керівництва конкретних країн).
Політолог, партнер міжнародного комунікаційного агентства Good Politics Максим Джигун поділився таким коментарем:
І, звісно, продовжує політолог, хотілося б побачити зворотні тенденції. Коли почнуть ставити РФ на місце. Причому жорстко.
Ключове рішення, яке, на його думку, має бути ухвалене на цій конференції, – це підписання двосторонніх гарантій безпеки між Україною та Німеччиною (на зразок тих, що у нас вже є з Великобританією), можливо, між нашою та ще якоюсь країною.
Ще одним завданням Мюнхенської конференції з безпеки Максим Джигун вважає продемонструвати тому ж Трампу, що провокаційні заяви про підбурювання РФ нападати на країни НАТО, які нібито недостатньо забезпечують свою безпеку, неприпустимі. Цей наратив необхідно викорінювати, упевнений експерт.
Він резюмує: на візіонерському майданчику, яким, по суті, є "Мюнхен", необхідно обговорювати ключові теми (у рамках глобальної безпеки), демонструючи, що руйнівники світу обов'язково будуть покарані – зокрема, в контексті російсько-української війни.
Читайте також на порталі "Коментарі" — Мюнхенська конференція з безпеки 2024: які очікування в України.
Новини