Чого чекати від візиту Блінкена до Німеччини, Туреччини та Греції – які будуть обговорюватися теми

США залишаються послідовними у поєднанні цивілізованих країн для відсічі російської агресії

Держсекретар США Ентоні Блінкен з 16 по 22 лютого вирушить до Німеччини, Туреччини та Греції. Він обговорить з партнерами питання безпеки та міжнародного порядку, торкнувшись, природно, російської агресії проти України. Чого чекати від цього візиту? Чи можливі якісь серйозні зрушення у ракурсі підтримки України та посиленні тиску на РФ? Портал "Коментарі" із цими питаннями звернувся до експертів.

Не треба забувати про конфлікт між Грецією та Туреччиною через Кіпр

Політолог, доброволець ЗСУ Кирило Сазонов міркує так:

"Я не чекав би від візитів Блінкена моментального впливу на нашу боротьбу з російською агресією. Не забуваємо про конфлікт між Грецією та Туреччиною через Кіпр. Риторика зараз є досить жорсткою. Президент Туреччини Ердоган ближче до виборів намагається виглядати "яструбом". Греція не передає Україні танки, пояснюючи це саме конфліктом із Туреччиною. Остання нас також танками не тішить".

На думку політолога, основною темою буде саме це питання.

"Але якщо сторонам вдасться дійти згоди - ми можемо розраховувати на збільшення допомоги", - вважає Кирило Сазонов.

Стратегічна мета США залишається у налагодженні відносин із Китаєм

Керівник Центру громадської аналітики "Вежа" Валерій Клочок упевнений, що візит Блінкена спершу до Німеччини – не випадковий.

"Він візьме участь у Мюнхенській безпековій конференції, яка пройде з 17 по 19 лютого. І є ймовірність, що він зустрінеться там зі своїм китайським колегою. Нагадаю, що на 5-6 лютого планувався офіційний візит держсекретаря США до Китаю. Але в результаті інциденту з китайськими повітряними кулями над Штатами візит був скасований. Проте стратегічна мета США, схоже, залишається у налагодженні відносин із Китаєм. І, швидше за все, багато в чому пов'язаний візит Блінкена до Німеччини. Тим більше, після недавнього візиту китайського лідера Сі Цзіньпіня до Ірану, де він заявив про його підтримку та неприпустимість втручання у внутрішні справи цієї країни", – наголошує Валерій Клочок.

Він нагадує, що Іран зараз підтримує російську агресію проти України, а також постійно – агресію на Близькому Сході. І США важливо послабити офіційний Тегеран, для чого важливо відповідним чином розбудувати відносини з Китаєм, пояснює експерт.

На його думку, візит Блінкена до Туреччини та Греції також важливий у ракурсі надання допомоги Україні, переговорів з лідерами цих країн, між якими є конфронтація, хоча обидві вони є членами НАТО.

"Слід зазначити, що на початку 20-х чисел до Польщі прибуває з візитом президент США Джо Байден. І Блінкен явно буде задіяний у підготовці цього візиту, а також у його проведенні. Все це в чергове засвідчить, що США залишаються послідовними в об'єднанні цивілізованих країн для відсічі російської агресії", – констатує Валерій Клочок.

Читайте також на порталі "Коментарі" - у Севастополі чути вибухи: окупанти заявляють про масову "атаку безпілотників".