Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
З'явилася інформація, що самопроголошене Придністров'я (частина Молдови, яка перебуває під контролем РФ та проросійських сил) може 28 лютого звернутися до Росії з проханням прийняти до свого складу цю територію. Замкомандира Третьої штурмової бригади, майор ЗСУ Максим Жорін вважає це цілком реальним у світлі ставки РФ на постійну ескалацію. Яка ймовірність того, що Росія узаконить анексію Придністров'я? Видання "Коментарі" із цим питанням звернулося до експертів.
Придністров'я. Фото: з відкритих джерел
Експерт з міжнародної політики в Українському інституті майбутнього Ілля Куса вважає, що ймовірність анексії Придністров'я низька.
При цьому продовжує експерт, навіть якщо РФ піде на такий крок, навряд чи щось зміниться. Тому що їй, швидше за все, не вдасться підкріпити своє рішення силовим ресурсом.
Він не виключає, що зараз тему активно качають у контексті виборчої кампанії у Молдові.
Голова Центру дослідження соціальних перспектив Донбасу, екс-член української делегації у Тристоронній контактній групі щодо врегулювання конфлікту на Донбасі Сергій Гармаш розмірковує так:
Швидше за все, продовжує експерт, придністровські депутати на з'їзді можуть вкотре звернутися до РФ із проханням про приєднання. Але розрахунок, акцентує він, не на те, що Росія задовольнить це прохання, але на те, що це допоможе їм вести переговори з Кишиневом. Тому що виникли економічні проблеми, у тому числі у ракурсі позбавлення безмитного режиму.
Росія може визнати ПМР як перший крок до анексії, припускає експерт. Але не піти на власне анексію. Позначаючи свої дії за аналогією з Україною, коли РФ спершу визнала т.зв. "ДНР" та "ЛНР", а потім оголосила т.зв. "сво".
Такий варіант Кремлю є вигідним, вважає експерт. Коли під загрозою воєнного конфлікту можна тиснути на Кишинів. Щоб той став проросійськішим.
Читайте також на порталі "Коментарі" – чому у війні-2024 в України виникли серйозні проблеми: як виправити ситуацію.
Новини