Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Цього тижня у Північній Македонії відбувся саміт ОБСЄ, на який допустили главу МЗС РФ Сергія Лаврова. І хоч він, як представник країни-агресора, отримав там свою порцію критики, у тому числі від Німеччини, отримав і трибуну для виступів. Тож активно просував кремлівські тези про війну проти України, фактично виправдовуючи агресію, зневажаючи міжнародне право, погрожуючи вже й Молдові та звинувачуючи Захід у гібридній війні проти РФ. Чому російські представники на другому році "великої війни" з масою військових злочинів продовжують залишатися у багатьох міжнародних організаціях? Видання "Коментарі" із цим питанням звернулося до експертів.
Сергій Лавров. Фото: з відкритих джерел
Політолог, викладач Київського національного університету (КНУ) імені Тараса Шевченка, експерт з міжнародної політики Петро Олещук поділився такою думкою:
Та ж ОБСЄ, нагадує експерт, була створена насамперед з метою діалогу всередині Європи, щоб не допускати серйозних конфліктів на Європейському континенті. Але сам факт повномасштабної війни Росії проти України демонструє, що статутних завдань не виконано. Відповідно, немає сенсу у існуванні цієї структури, зазначає політолог.
Адвокат, кандидат юридичних наук, громадський діяч Сергій Войченко наголошує, що, на жаль, для міжнародної спільноти війна в Україні залишається чимось далеким.
Так, продовжує він, від Росії багато хто відгородився, деякі закрили кордони, запроваджено певні санкції. Але те саме запрошення Лаврова на засідання ОБСЄ, надана йому можливість виступити, лише підтверджують, що наша війна для інших – далека.
Читайте також на порталі "Коментарі" – чому в ЄС погодилися на участь Лаврова у зустрічі ОБСЄ: що не так із цією організацією.
Новини