Статистика смертності від COVID-19 в Україні значно занижена - американські дослідники
Офіційно в Україні зареєстровано 46 тисяч смертельних випадків
Американські вчені з "Інституту показників та оцінювання здоров'я" при Медичній школі Вашингтонського університету провели своє дослідження стосовно кількості жертв від коронавірусної хвороби та виявили значні нестикування з офіційною статистикою по країнам. Про це йдеться на сайті інституту.
За їхніми даними, реальний показник летальних випадків захворюваності на COVID-19 в Україні складає понад 138 тисяч, що в три рази більше ніж дані офіційної статистики. Український МОЗ заявив тільки про 46 тисяч смертей.
На думку американський дослідників, загальна кількість жертв під час пандемії склала майже 7 мільйонів. Така цифра вдвічі перевершує статистику ВООЗ.
За їхніми даними, втричі занижені дані смертності також у Румунії ( 87,6 тис. жертв проти 28,3 тис. відповідно до офіційної статистики), Індії ( 654,4 тис. та 221 тис.), а також у 2,8 раза в Мексиці (617 тис. і 217 тис.).
У 10 і більше разів занижені показники смертності в Японії (108 тис. фактичних проти офіційних 10,4 тис. смертей), Єгипті (170 тис. проти 13,5 тис.), Казахстані (81,7 тис. проти 5,6 тис.). Росія занизила показник смертності у 5,4 раза - 593,6 тис. смертей через коронавірус проти 109,3 тис. в офіційній статистиці.
Раніше "Коментарі" повідомляли, як, на думку Максима Степанова, Україні вдалося впоратися з третьою хвилею коронавірусної хвороби. Також у матеріалі повідомляється, коли в нашій країні "зникне" "червона" карантинна зона.
Крім того, ми розповідали, що до середини літа Україна може отримати спеціальний внутрішній документ, який замінить так званий "паспорт вакцинації". Що відомо про ковідні сертифікати, ви можете дізнатися в нашій публікації.
Також "Коментарі" повідомляли, як складається ситуація із розробкою власних препаратів від коронавірусу в Україні. З якими складнощами стикаються вітчизняні розробники вакцини, читайте в нашому матеріалі.
Окрім цього на порталі ви можете дізнатися про те, коли вакциновані українці зможуть офіційно отримати друге щеплення необхідним препаратом.