Рубрики
МЕНЮ
Slava Kot
Українські біженці, які шукають прихистку в країнах Європи можуть розраховувати на фінансову допомогу та інші гуманітарні потреби: тимчасове житло, одяг, продуктові набори, медичні препарати та інше. Портал "Коментарі" з посиланням на ресурс Enableme зібрав список країн з сумою виплат для українських біженців.
Скільки платять допомоги українським біженцям в країнах Європи. Фото з відкритих джерел
Фінансова допомога для українських біженців у різних країнах Європи:
Слід зазначити, що кожна країна має свої особливості виплат допомоги для біженців. Зокрема це залежить від віку, кількості осіб у сім’ї та дітей. Крім того деякі країни пропонують безкоштовні послуги, зокрема житло, медичне страхування, мовні курси, безкоштовний вступ до школи, садочків, офіційне працевлаштування та інше. Тоді, як в інших країнах ці послуги відсутні.
У Бельгії існує спеціальна формула для виплат для біженців. Згідно з нею одинокі вимушено переміщені особи отримують щомісяця 1140 євро. Однак, якщо сім'я з кількох людей, то кожен її член отримує по 758 євро, а на кожну дитину ще додатково до 220 євро.
Стандартна грошова допомога для українських біженців в Ірландії – 824 євро. Однак за опіку над старшими людьми та дітьми існують додаткові виплати до 552 євро на місяць.
Біженці з України у Норвегії після отримання тимчасового захисту можуть отримати щомісячні виплати на суму 650 євро на дорослого та 250-350 євро на кожну дитину. Під час програми інтеграції Норвегія виплачує 1400 євро, однак тоді біженці відвідують мовні курси та самостійно сплачують за житло та комунальні послуги.
Швейцарія виділяє на кожного біженця 1655 євро на місяць. Однак ці кошти не йдуть на руки біженцям, а потрапляють у кантони (області) Швейцарії. Частина з цих коштів йде на житло, медичне страхування та харчування, тому в залежності від кантону українці отримують до 518 євро щомісяця.
Німеччина виплачує кошти в залежності від віку. Найбільшу суму – 502 євро отримують дорослі самотні особи та батьки одинаки. Повнолітні українці можуть розраховувати на 451 євро щомісяця, а найменші виплати за дітей віком до 5 років – 318 євро.
Біженці, що офіційно зареєструвались у Великій Британії отримують гроші в залежності від віку та кількості членів у сім’ї. Доросла особа від 25 років отримує 397 євро щомісяця. Якщо особа менше 25 років – 314 євро. Однак сім’я з двох осіб може розраховувати на спільні виплати до 623 євро. Окремо є виплати на дітей — 343 євро. Крім того, у Британії існує також одноразова допомога по прибуттю – 230 євро.
У перші 6 місяців українські біженці у Чехії можуть розраховувати на фінансову допомогу у 205 євро щомісяця. Далі сума зменшується і для повнолітніх становить 190 євро, а особам до 18 років – 136 євро.
У Франції базова допомога для біженців встановлюється на добу — 6,8 євро, або близько 204 євро на місяць. Однак базова допомога може збільшуватись в залежності від кількості людей у сім’ї. Наприклад для сім’ї з двох осіб допомога становить 10,2 євро на добу, для трьох – 13,6 євро, для чотирьох – 17 євро.
Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що Швейцарія ухвалила позитивне рішення для українських біженців.
Також "Коментарі" писали про Нідерланди, де місцеві мешканці вийшли на протест проти відкриття притулку для біженців з України.
Новини