Рубрики
МЕНЮ
Slava Kot
Українські біженці, які на початку повномасштабного вторгнення Росії знайшли прихисток у Польщі, почали масово залишати країну. Вони намагаються знайти кращі умови життя в інших європейських країнах. Про це повідомляє портал "Коментарі" з посиланням на видання RP.
Українські біженці. Фото з відкритих джерел
В Управлінні соціального страхування (ZUS) Польщі підрахували, що загалом у грудні 2023 року внески до держустанови сплачують 759 тис. українців. Однак ці показники менші на 6,9 тис. у порівнянні з листопадом. І подібна тенденція спостерігається деякий час у 2023 році. Таким чином, українські біженці виїжджають з Польщі в інші країни.
Подібні тенденції підтверджують дані Євростату, які фіксують значне зростання українських біженців в інших європейських країнах. Що може слугувати підказкою, в які країни намагаються потрапити українські біженці.
Найбільше нових українських біженців зафіксували у Німеччині – 275,4 тис. за рік. Наступними йдуть Нідерланди – 35,5 тис. та Норвегія – 33,2 тис. біженців.
Крім Польщі, українці також масово залишають Чехію. За рік з країни виїхало понад 55 тис. українських біженців, які мали тимчасовий захист в країні.
Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що Польща готує зміни для біженців з України. Польський уряд планує продовжити статус тимчасової допомоги для українських біженців до кінця вересня 2024 року, а за цей час розробити програму, яка буде включати зменшення пільг, зокрема виплати на дітей. Крім того, обговорюється можливість скасувати статус для українських біженців, якщо вони залишатимуть Польщу для візитів в Україну.
Також "Коментарі" писали про польського генерала, який закликав депортувати українських чоловіків для війни в Україні.
Новини