Рубрики
МЕНЮ
Slava Kot
Згідно з даними Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (UNHCR) у світі зареєстровано близько 30 млн міжнародних біженців. Половина усіх міжнародних біженців походить з трьох країн: Сирія, Афганістан та Україна.
Міжнародні біженці. Фото з відкритих джерел
За даними ООН станом на середину 2023 року усього у світі нараховувалось приблизно 100 млн біженців. Ця цифра включає 57 млн біженців всередині країни, 30 млн міжнародних біженців, які знаходяться в іншій країні, ще 6 млн переселенців, які шукають притулку в новій країні та кілька мільйонів інших осіб, зокрема тих, хто не має громадянства. Як зазначає ООН половина біженців у всьому світі – це діти.
Найбільше міжнародних біженців походить з Сирії – 6,5 млн осіб. Конфлікт в Сирії почався 15 березня 2011 року з протестів проти влади та поступово переріс у повстання та громадянську війну у 2012 році.
За даними ООН другою країною за чисельністю біженців став Афганістан – 6,1 млн. Війна, яка тривала з 2001 по 2021 рік змусила афганців масово покидати країну. Нова хвиля біженців була зафіксована після закінчення війни, коли перемогу отримав радикальний ісламський рух Талібан.
Третьою країною за чисельністю біженців стала Україна. Від початку повномасштабного вторгнення Росії у 2022 році країну залишило понад 5,8 млн біженців. Ще близько 4 млн українців вважають внутрішньопереміщеними особами.
10 країн з яких виїхало найбільше біженців за даними UNHCR:
Ще близько 4,4 млн біженців походять з інших країн.
Раніше портал "Коментарі" повідомляв про те, скільки українських біженців готові повернутись в Україну найближчим часом.
Також "Коментарі" писали про те, що в українських біженців в країнах ЄС забирають дітей.
Новини