Звідки взялися "червоні лінії" США для України: що дають удари ЗСУ по російських НПЗ
Україна вже дала зрозуміти, що не має наміру просто відбиватися від російських атак по нашій енергосистемі, і наноситиме подібні по РФ
У березні Україна проводить потужні атаки на російські нафтопереробні заводи (НПЗ). Настільки активно, що американці нібито закликали припинити це, оскільки такі удари можуть призвести до зростання світових цін на нафту і нібито сприяють ескалації. Експерти проаналізували ситуацію спеціально для порталу "Коментарі".
Штати нам допомагають, але постійно з деякими застереженнями
Генерал армії України, екс-глава Зовнішньої розвідки України (з 2005 по 2010 роки) Микола Маломуж із жалем наголошує, що США нерідко займають подвійну позицію.
Йдеться, уточнює він, як про обмеження у постачанні нам необхідних озброєнь, так і про умови, що ті чи інші поставлені – не можна використовувати по території РФ.
Зрозуміло, продовжує він, що є і простий прагматичний підхід. Американська економіка серйозно залежить від цін на ту саму нафту. І нам подали відповідний сигнал певні кола з оточення Байдена. Можливо, саме з цим, зазначає генерал, був пов'язаний нещодавній візит до Києва радника президента США з національної безпеки Джейка Саллівана. Адже зараз саме Адміністрація Байдена відповідає за економіку. І будь-яке підвищення цін та тарифів може вдарити по позиціях демократів, що особливо болісно у рік виборів.
Немає взаємозв'язку між атаками на російські НПЗ та світовими цінами на сиру нафту
Екс-гендиректор ТОВ "Оператор газотранспортної системи України" Сергій Макогон розмірковує так:
За словами Сергія Макогона, він не бачить взаємозв'язку між нашими атаками на російські НПЗ – та світовими цінами на сиру нафту.
Він вважає позитивом, що ЗСУ змогли дотягнутися до російської території та перенести туди військові дії.
Читайте також на порталі "Коментарі" - чи закликали США не бити по російських НПЗ: як реагувати Україні.