Головна Новини Суспільство Війна з Росією Зустріч Зеленського та Путіна на полях саміту G20: які є варіанти
commentss НОВИНИ Всі новини

Зустріч Зеленського та Путіна на полях саміту G20: які є варіанти

Поки що все більше передумов до того, що зустріч президентів України та РФ може не відбутися

11 серпня 2022, 13:05 comments1426
Поділіться публікацією:

Індонезія зацікавлена у проведенні зустрічі президента України Володимира Зеленського та російського диктатора Володимира Путіна на полях саміту G20, який пройде на острові Балі 15-16 листопада, якщо лідери візьмуть у заході очну участь. Яка ймовірність, що така зустріч відбудеться взагалі цього року? Які для цього мають визріти умови? Портал "Коментарі" із цими питаннями звернувся до експертів.

Зустріч Зеленського та Путіна на полях саміту G20: які є варіанти

Володимир Зеленський і Володимир Путін. Фото з відкритих джерел

Участь Путіна у форумі G20 – під великим питанням

Директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства Віталій Кулик розмірковує так:

"Слід розуміти, що зустрічі у форматі G20 – це візіонерський форум, що визначає тренди, напрями розвитку світових економіки, а також певну звірку годинників про правила гри в політиці, економіці, екології (клімат), питаннях безпеки глобального характеру. І має йтися саме про фіксування розуміння глобальних гравців, керівників провідних держав-економік світу, наскільки вони адекватно сприймають нові виклики – і чи готові взаємодіяти у їхньому подоланні. З огляду на це, зараз присутність на такій зустрічі Путіна – контрпродуктивна".

Експерт нагадує, що в липні на Балі пройшов форум-підготовка G20 на рівні міністрів закордонних справ за участю глави МЗС РФ Лаврова, показується, що Путін точно не зможе отримати той прийом, на який він розраховує — і який можна було б піднести власному народу як якийсь успіх, якийсь зовнішньополітичний прорив.

"Путін не зможе до листопада зафіксувати певні лінії, які вимагав би визнати, як готовий результат. Навіть якщо будуть проведені так звані "референдуми" на тимчасово окупованій частині Херсонської та Запорізької областей – вони не є тими лініями, які можна пред'явити як умови закінчення гарячої фази війни. Як нову реальність, яку Путін може презентувати на саміті, вимагаючи, щоб його хоча б вислухали", – пояснює Віталій Кулик.

Більше того, продовжує він, якщо росіяни підуть на такі псевдореферендуми, то ні про яку участь Путін на форумі G20 не може бути мови. А Україна має ставити питання перед нашими зовнішніми партнерами про необхідність взагалі заблокувати участь Росії у подібних заходах.

"Тому я не вірю, що буде зустріч Зеленського із Путіним на полях саміту "двадцятки". Я не бачу готовності Росії без пред'явлення якоїсь власної "перемоги" брати участь у цьому форумі. А якщо це станеться, то вже Зеленському немає сенсу брати там участь і зустрічатися з Путіним. З іншого боку, якщо цього не станеться – Путіну також нема рації у такій зустрічі. Тому що цей безрезультатний для нього форум, де він буде поданий остракізму, вислухає більше, ніж Лавров про себе в липні. І це виявиться, м'яко кажучи, не зовсім успішним для РФ заходом", – зазначає Віталій Кулик.

Отже, продовжує він участь Путіна у форумі G20 – під великим питанням.

"А ось якщо ми зможемо на той час досягти своїх тактичних цілей у війні з Росією, якщо вона буде підігнута до спроби досягти якоїсь угоди про припинення вогню, то така зустріч можлива – хоча б для фіксації при міжнародній присутності відповідних домовленостей чи меморандуму . Але якщо це і стане можливо, що мова, гадаю, піде про щось схоже на корейський варіант. Нагадаю, що мирного договору між Північною та Південною Кореєю немає. І формально війну 1953 року не припинено. Є лише меморандум про припинення вогню та проведення лінії розмежування, – наголошує Віталій Кулик. – Ось якщо РФ вийде з подібними ініціативами, просуватиме подібні наративи, знайде підтримку своїх пропозицій на Заході, якщо нам ця лінія розмежування буде вигідна в тактичному сенсі – для нарощування власного потенціалу для контрнаступу в майбутньому, як потрібний нам оперативний перепочинок (хоч я сумніваюсь , що нам це треба такою ціною), то така зустріч імовірна. Але поки що я не бачу умов для жодного з варіантів, які б зробили зустріч Зеленського з Путіним можливою".

Війна продовжиться, але, у будь-якому разі, нашу позицію слід озвучувати, щоб це зрозуміли і Росія, і міжнародні партнери України

Політолог, директор Агентства моделювання ситуацій Віталій Бала нагадує, що президент України вже зазначав, що все закінчиться лише після звільнення ВСІХ наших територій, включаючи Крим. Тому, вважає експерт, слід публічно чітко описати, як деокупація має відбуватися. На думку Віталія Бали, слід вести про три етапи.

Перший – виходимо на позиції до 24 лютого до повномасштабного російського вторгнення.

Другий – повне визволення Донбасу.

Третій етап – Крим.

"Слід наголосити, що тільки в таких параметрах Україна готова зустрічатися з представниками РФ і вести якісь переговори, – наголошує політолог. – Зрозуміло, що росіяни зараз цього не погодяться. Тому ситуація буде непростою. Війна продовжиться. Але, у будь-якому разі, нашу позицію слід озвучувати, щоби це зрозуміли і Росія, і міжнародні партнери України. Щоб не було жодних спекуляцій, інсинуацій, примусу нас до миру на умовах РФ – з деякими поступками, що схожі на капітуляцію".

Читайте також на порталі "Коментарі" — у Москві можуть перенести "референдуми" про анексію.
Читайте Comments.ua в Google News

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело: https://comments.ua/
comments

Обговорення

Петя

11 серпня 2022, 20:38

Эксперт идиот ?

Віктор

11 серпня 2022, 15:48

Розтлумачтє йьому зєлєному йолопу,шо під час війни пєрємовєни з потєнційним ворогом не вєдутся. Но цєй дєзєртир цє нє вторпає шо тут два варіанта - ПЕРЕМОГА або капітуляція і ніяких пєрємовин.

Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!