Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Американські стратеги вважають, що українські війська надто розосереджені по всій лінії фронту. Від цього втрачається потужність головного удару та сповільнюються темпи контрнаступу. Українським військовим було б правильно сконцентруватись на головному напрямі – на півдні країни, щоб досягти максимального ефекту від нинішнього етапу контрнаступу. Як повідомляє портал "Коментарі", про це пише рейтингове видання "The New York Times".
Контрнаступ ЗСУ. Фото: із відкритих джерел
Видання зазначає, що впертий контрнаступ України намагається прорвати вкорінену оборону Росії багато в чому тому, що у неї занадто багато військ, включаючи деякі з її кращих бойових підрозділів, в неправильних місцях, кажуть американські та інші західні офіційні особи.
Основна мета контрнаступу — відрізати Рросійські лінії постачання на півдні України шляхом розриву так званого сухопутного мосту між Росією і окупованим Кримським півостровом. Але замість того, щоб зосередитися на цьому, українські командири приблизно порівну розділили війська і вогневу міць між сходом і півднем, заявили американські чиновники.
В результаті, більше українських сил знаходиться біля Бахмута та інших міст на сході, ніж біля Мелітополя і Бердянська на півдні, які є набагато більш стратегічно важливими фронтами, кажуть офіційні особи.
Американські фахівці з планування порадили Україні сконцентруватися на просуванні фронту до Мелітополя, головного пріоритету Києва, і на прориві російських мінних полів та інших оборонних споруд, навіть якщо при цьому українці втратять більше солдатів і техніки.
Тільки зміна тактики і різкий крок можуть змінити темп контрнаступу, сказав один американський чиновник. Інший американський чиновник заявив, що українці занадто розкидані і їм необхідно консолідувати свою бойову міць в одному місці.
Американські офіційні особи кажуть, що є ознаки того, що Україна почала перекидати деякі зі своїх найбільш досвідчених бойових сил зі сходу на південь. Але навіть найдосвідченіші підрозділи неодноразово перегруповувалися після важких втрат. Деякі взводи в основному укомплектовані солдатами, які отримали поранення і повернулися в бій.
Читайте також на порталі "Коментарі" — чому віддаляється питання деокупації Криму - які можуть бути варіанти.
Новини