Рубрики
МЕНЮ
Ткачова Марія
Президент Володимир Зеленський прокоментував ситуацію навколо Національного антикорупційного бюро та загалом стан антикорупційної системи в Україні. За його словами, він провів розмови з очільником НАБУ Семеном Кривоносом, керівником Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Олександром Клименком, Генеральним прокурором Русланом Кравченком та головою СБУ Василем Малюком.
Зеленський прокоментував ситуацію навколо НАБУ і САП
Головне — антикорупційна інфраструктура має працювати ефективно й самостійно, без жодного російського впливу. Президент наголосив на потребі очистити цю сферу від можливих зовнішніх впливів та внутрішніх "саботажників", які гальмують справедливість.
"НАБУ і САП повинні працювати. Це важливо. А ще важливіше — щоб Генпрокурор реально гарантував невідворотність покарання для всіх, хто порушує закон", — підкреслив Зеленський.
Президент також акцентував на необхідності дати хід справам, які роками лежали без руху. Він обурився ситуацією, коли колишні чиновники, які втекли з України, живуть комфортно за кордоном, не несучи відповідальності за злочини, пов’язані з розкраданням мільярдів.
"Немає жодного логічного пояснення, чому такі справи “висять” роками. Як і немає пояснення, чому Росія досі може отримувати доступ до важливої інформації. Це потрібно припинити", — заявив він.
Зеленський закликав забезпечити прозору та ефективну роботу антикорупційних органів, яка дозволить суспільству бачити реальні результати, а не лише гучні заяви.