Рубрики
МЕНЮ
Ткачова Марія
Від початку реалізації ініціативи щодо залучення добровольців із-поміж засуджених, до лав Збройних сил України вже вступило близько 9500 осіб, які раніше відбували покарання в установах виконання покарань. З них 100 — жінки. Усі вони проходять службу на рівних із іншими військовими, виконуючи завдання на передовій або в тилових підрозділах.
До лав ЗСУ приєдналося 9500 засуджених
За даними Державної кримінально-виконавчої служби України, жінок переважно залучають до сфер, де особливо потрібна дисципліна, точність і відповідальність: зв’язок, логістика, медичне забезпечення.
У виправній колонії на Тернопільщині кореспондент Інтера Роман Гаврилів поспілкувався з жінками, які вже подали заявки на вступ до війська. Вони розповідають, що хочуть не лише спокутати провину, а й стати частиною боротьби за незалежність, довести собі та суспільству, що можуть бути корисними.
"Я сиділа за свою помилку, але війна — це не помилка. Це шанс змінити життя, допомогти іншим і довести, що ми не зламані", — сказала одна з потенційних доброволиць.
Цей крок для багатьох — не лише про службу, а й про особисту трансформацію, бажання вийти на свободу не просто звільненою, а з досвідом, гідністю й новим життєвим змістом.
Ініціатива участі засуджених у захисті України передбачає добровільність, перевірку мотивації, фізичної придатності та службову підготовку. Кандидати проходять медкомісію, відбір та співбесіду. Ті, хто несе службу, користуються тими ж правами та зазнають таких самих ризиків, як і інші військовослужбовці.
Зараз Міністерство юстиції продовжує співпрацю з Генштабом і командуванням частин, куди направляють добровольців. У планах — розширити спектр доступних спеціальностей для жінок і забезпечити їм повноцінну інтеграцію у військову систему.