Головна Новини Суспільство Війна з Росією Запорізька АЕС знову під загрозою блекауту через обстріли
commentss НОВИНИ Всі новини

Запорізька АЕС знову під загрозою блекауту через обстріли

Енергетична безпека Запорізької АЕС знову під загрозою

21 жовтня 2024, 15:18
Поділіться публікацією:

Черговий обстріл ворожих сил знову поставив Запорізьку атомну електростанцію на межу аварії. Через пошкодження однієї з ліній електропередачі, яка забезпечувала зв’язок АЕС з енергосистемою України, станція наразі працює лише на одній лінії, що значно ускладнює її стабільне функціонування. Про це повідомляє Міненерго.

Запорізька АЕС знову під загрозою блекауту через обстріли

Запорізька АЕС. Фото з відкритих джерел

21 жовтня, о 12:18, через систематичні обстріли окупантів відключилася одна з двох ліній електропередач, які з'єднують тимчасово окуповану Запорізьку атомну електростанцію (ЗАЕС) з українською енергосистемою. Станом на зараз, станція залишається на живленні лише з однієї лінії, що критично знижує її надійність і створює загрозу для безпеки всієї енергосистеми.

Забезпечення зовнішнього електропостачання ЗАЕС є вкрай важливим для її безпечного функціонування. У випадку повного відключення станція може опинитися в стані блекауту, що потенційно несе ризик для радіаційної безпеки.

Міністр енергетики України Герман Галущенко прокоментував ситуацію:

Через ворожі обстріли знову відключилась одна з ліній електропередачі, що з’єднує тимчасово окуповану Запорізьку АЕС з українською енергосистемою. Щойно дозволить безпекова ситуація, енергетики зроблять усе можливе для відновлення лінії живлення ЗАЕС. Лише повернення Україні контролю над окупованою Запорізькою АЕС  може гарантувати безпечну експлуатацію найбільшої в Європі атомної станції, — зазначив міністр енергетики Герман Галущенко.

Раніше “Коментарі” писали, що Запорізька атомна електростанція (ЗАЕС), найбільший атомний енергоблок Європи, не поновлюватиме свою роботу. Рафаель Гроссі, генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ), наполягає на тому, що реактори станції повинні залишатися у стані "холодної зупинки" до повного врегулювання конфлікту та усунення всіх загроз безпеці.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини