Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Генштаб ЗСУ загалом схвалює новий законопроєкт про мобілізацію та порядок проходження військової служби, який зараз доопрацьовується у Верховній Раді та окремі положення якого вже викликали значний резонанс у суспільстві. Але деякі норми з документа треба усунути, вважають у Генштабі. Про це йдеться у листі Генштабу до Комітету ВРУ з питань національної безпеки, оборони та розвідки за підписом головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного. Як повідомляє портал "Коментарі", текст листа опублікувала нардеп Мар'яна Безугла.
Мобілізація в Україні. Фото: з відкритих джерел
У листі є низка зауважень Генштабу щодо норм, "які не відповідають інтересам ЗСУ та не сприяють забезпеченню обороноздатності держави".
Перше зауваження – взяття всіх жінок на військовий облік. На думку Генштабу, це збільшить удвічі навантаження на ТЦК, заклади охорони здоров'я, які проводять медогляд військовозобов'язаних, а також спричинить "певний резонанс" у суспільстві та спонукає жінок масово залишати Україну.
Також у Генштабі проти статті про обов'язкову ротацію військовослужбовців після 3 місяців на передовий та надання 90-денної відпустки після 24 місяців служби. У Генштабі наголошують, ВСУ гостро не вистачає навченого людського ресурсу, тому проведення подібних ротацій та масове надання тривалих відпусток військовим неможливе.
Третє зауваження стосується пропозиції призначати військовослужбовців з інженерною спеціальністю виключно на посади інженерного профілю. Генштаб зазначає, що мобілізаційний ресурс є вкрай обмеженим, тому така норма недоцільна. Вона призведе до того, що наявних військовослужбовців неможливо призначити на вакантні посади.
У Генштабі також проти обов'язкової ротації працівників ТЦК кожні три роки. У Залужного вважають, що така практика "унеможливить збереження досвіду" і "зруйнує систему військового обліку", а тому ця норма є недоцільною.
Ну і п'яте зауваження стосується звільнення інвалідів 2-ї групи. Генштаб пропонує прибрати цю норму із законопроєкту, не наводячи жодних аргументів.
Читайте також на порталі "Коментарі" — чому настав час змінювати підходи мобілізації: що потрібно врахувати.
Новини