Головна Новини Суспільство Війна з Росією Захід втрачає інтерес до війни: чому так відбувається – чим це небезпечно для України
commentss НОВИНИ Всі новини

Захід втрачає інтерес до війни: чому так відбувається – чим це небезпечно для України

Боротьба України у війні напряму залежить від того, як сильно західні союзники продовжать підтримувати нашу країну

13 червня 2022, 11:54 comments1144
Поділіться публікацією:

В інтерв'ю для британського The Economist Міністр оборони України Олексій Резніков розповів, що стурбований втратою інтересу до війни в Україні серед західних країн. Чи можемо говорити про таке явище? Як змінити ситуацію? Видання "Коментарі" із цими питаннями звернулося до експертів.

Захід втрачає інтерес до війни: чому так відбувається – чим це небезпечно для України

Війна в Україні. Фото: Генштаб ЗСУ

Постійний градус напруги не можна тримати. Подобається це комусь чи ні, але втома даватиме про себе знати

Політичний аналітик Максим Маньковський погоджується з тим, що є певне занепокоєння щодо "втоми" Заходу від війни в Україні. Але цього, наголошує він, слід очікувати.

"Це об'єктивні реалії. Згадаймо останні вісім років війни (а почалася вона не в лютому 2022-го, а в 2-14-му). Постійні "гойдалки". Коли починалося загострення на Сході, ця тема виходила на перші лінії видань. Зустріч нормандської четвірки — знову говорять, потім – затишшя. Нам слід розуміти, що незмінний градус напруги не можна тримати. Подобається це комусь чи ні, але втома даватиметься взнаки", – пояснює експерт.

Як і на фронті, продовжує він, коли військам потрібна пауза для перегрупування та відновлення сил, у міжнародній політиці буде рух з амплітуди.

"Наприкінці червня відбудеться саміт ЄС у Брюсселі. Подія, яка приверне ще більше уваги до України. Незалежно від результату (хоч ми, звичайно, віримо, що нам дадуть статус кандидата у члени Євросоюзу), про нас говоритимуть. Анонсовані швидкі візити голів трьох європейських провідних держав (Німеччини, Франції, Італії) до Києва – це ще одна можливість Україні бути в топі новин, – упевнений Максим Маньковський. – Справді, нам треба зараз більше зброї, а не пусті розмови. І треба використовувати будь-яку нагоду, щоб нагадати світові про це. Знаю, що наші дипломати та міністр оборони Олексій Резніков роблять все, що від них залежить. Але є західна бюрократія, є політики, які перебувають у змісті агресора, є певні політичні побоювання. Все це разом обмежує можливості насамперед у часі".

Але нам, наголошує експерт, своє робити. І нагадує слова Івана Франка – "Лупайте цю скелю!".

У жодного західного лідера з тих, хто побував в Україні після початку широкомасштабного російського вторгнення, інтерес до цієї війни не зник

Політолог, директор аналітичного центру "Політика" Микола Давидюк розмірковує так:

"Ті, хто втратив інтерес, а це насамперед лідери Франції (Макрон), Німеччини (Шольц), Італії (Драги), які 16 червня збираються в Україну, нехай подивляться Маріуполь, інші знищені рашистами міста. Після цього їхній інтерес до цієї війни відновиться. Коли побачать геноцид, який творять країна-агресор (тільки у Маріуполі загинули десятки тисяч мирних громадян)".

Інтерес у деяких знижується, бо Росія забалтує ситуацію, шантажує світ продовольчою кризою, вважає політолог.

"У жодного західного лідера з тих, хто побував в Україні після початку широкомасштабного російського вторгнення (представники США, Великобританії, Іспанії, Фінляндії, Польщі тощо), хто бачив Бучу та Бородянку, інтерес до цієї війни не зник. А впевненість у необхідності надавати Україні максимальну підтримку у протистоянні з варварською, мародерською армією росіян – зросла у рази", – резюмує Микола Давидюк.

Читайте також на порталі "Коментарі" — експерти розповіли, що везе до Києва тріо Шольц, Макрон та Драгі – яка є справжня мета поїздки.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело: https://comments.ua/

Новини