Рубрики
МЕНЮ
Клименко Елена
Країна-терорист Росія продовжує завдавати повітряних ударів по цивільних об’єктах в Україні. Незважаючи на вже регулярні атаки, окупанти активно нарощують обсяги виробництва дронів і зброї. Як зазначає колишній офіцер Повітряних сил України, а нині заступник директора підприємства з виробництва засобів радіоелектронної боротьби Анатолій Храпчинський, масштабні атаки можуть відбутися вже у найближчі тижні — ймовірно, навіть у серпні.
Фото: 24 Канал
За словами експерта, існує реальна загроза застосування Росією масованих ударів із використанням до тисячі дронів одночасно. Така ймовірність не є перебільшенням, оскільки ворог, схоже, робить ставку саме на кількісне переважання засобів ураження.
Основна тактика противника залишається незмінною — спроби прориву української системи протиповітряної оборони шляхом перевантаження її великою кількістю цілей. Наразі ППО України не пристосована до таких масштабних навантажень, тож ворог активно користується цією прогалиною.
У зв’язку з цим, Храпчинський наголошує на важливості переходу до більш гнучкої та ешелонованої системи захисту. Зокрема, йдеться про застосування розподілених рішень: мобільно-вогневих груп, автоматизованих турелей для знищення дронів на низьких висотах, а також використання дронів-перехоплювачів для цілей на вищих ешелонах.
Експерт також наголошує на необхідності збільшення внутрішнього виробництва озброєння, щоб мати змогу ефективно реагувати на зростаючий натиск противника. З огляду на темпи, з якими Росія нарощує виробництво безпілотників, не виключено, що вже незабаром кожна атака включатиме до тисячі дронів.
Як вже писав портал "Коментарі", Франція та Німеччина висловили стурбованість через ситуацію, що склалася навколо Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП), після ухвалення закону, який, на думку критиків, обмежує їхню незалежність.