Головна Новини Суспільство події Франція та Німеччина шоковані скандальним рішенням Ради: гучна заява
commentss НОВИНИ Всі новини

Франція та Німеччина шоковані скандальним рішенням Ради: гучна заява

У Берліні наголошують, що незалежність антикорупційних органів стане ключовим критерієм оцінки України.

23 липня 2025, 14:20
Поділіться публікацією:

Франція та Німеччина висловили стурбованість через ситуацію, що склалася навколо Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП), після ухвалення закону, який, на думку критиків, обмежує їхню незалежність.

Франція та Німеччина шоковані скандальним рішенням Ради: гучна заява

Фото: з відкритих джерел

Міністерства закордонних справ обох країн зробили офіційні заяви щодо цього питання. Зокрема, МЗС Німеччини підкреслило, що підтримує позицію послів G7, які раніше заявили про занепокоєння щодо розслідувань, спрямованих проти співробітників НАБУ.

"Незалежність антикорупційних структур та їх ефективність — це основа реформ, яких Україна досягла за останні роки. І саме за цими критеріями її буде оцінювати міжнародна спільнота й надалі", — йдеться у заяві німецької сторони. 

Французький міністр у справах Європи Бенжамін Хаддад заявив, що ще є можливість змінити ситуацію, якщо буде політична воля.

"Ще не пізно переглянути це рішення. Ми уважно слідкуємо за розвитком подій", — підкреслив він. 

Раніше і Європейський Союз наголосив, що глибоко стурбований подіями навколо НАБУ і САП. У Брюсселі нагадали: саме ці органи відіграють критичну роль у реалізації реформ, необхідних для просування України на шляху до членства в ЄС.

Нагадаємо, 22 липня Верховна Рада України ухвалила законопроєкт №12414, який, за оцінками експертів та західних партнерів, фактично знижує рівень незалежності НАБУ та САП, передаючи частину повноважень генпрокурору. Документ підтримали 263 народні депутати. Президент Володимир Зеленський підписав закон.

Портал "Коментарі" вже писав, що народний депутат від фракції "Голос" Ярослав Железняк заявив, що наразі основним і ефективним способом скасувати закон № 12414 — який обмежив незалежність НАБУ та САП — є звернення до Конституційного Суду.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини