Головна Новини Суспільство Війна з Росією З чим партнери підставили Україну: чи є чим ЗСУ збивати балістику
commentss НОВИНИ Всі новини

З чим партнери підставили Україну: чи є чим ЗСУ збивати балістику

Defense Express стало відомо, що Україна отримала лише половину додаткових Patriot

8 квітня 2025, 14:20 comments4138
Поділіться публікацією:

В Україну прийшла лише половина від додаткових батарей Patriot, які обіцяли партнери рівно рік тому як частина загальної потреби. Але сьогодні навіть не це головна проблема. Уся складність тепер у ракетах, яких просто катастрофічно не вистачає.

З чим партнери підставили Україну: чи є чим ЗСУ збивати балістику

ЗРК Patriot. Фото: з відкритих джерел

Україна отримала лише три повноцінні батареї Patriot та одну часткову — тобто половину від запиту на сім ЗРК, поданого рівно рік тому. Загалом на озброєнні ЗСУ зараз близько шести батарей Patriot різного складу, що значно менше ніж 25, необхідних для повного покриття, або навіть 10, які називають мінімумом.

Володимир Зеленський не припиняє звертатися до партнерів за допомогою, натякаючи на їхні обіцянки надати обіцяні системи ППО.

"Системи Patriot, які зараз просто стоять десь на зберіганні у партнерів, мають реально захищати життя" – заявив Володимир Зеленський в одній із недавніх своїх заяв.

З трьох отриманих батарей – по одній передали США, Німеччина та несподівано Румунія, яка нещодавно отримала Patriot. Нідерланди не змогли зібрати батарею повноцінно, тому передали лише радар та три пускові установки.

Крім Patriot, на озброєнні української армії є також два комплекси SAMP/T від Італії та Франції, ще один обіцяє Італія. Але ефективність SAMP/T проти балістичних ракет викликає сумніви.

Українські військові визнають, що основною проблемою є дефіцит ракет.

Читайте також на порталі "Коментарі" – у Повітряних силах визнали, що росіяни у процесі війни модернізують засоби повітряного нападу. Йдеться як про безпілотників, так і про крилаті та балістичні ракети. А це, як каже спікер Повітряних сил Юрій Ігнат, справді ускладнює роботу української протиповітряної оборони, у тому числі систем, отриманих із Заходу.

Втім, за його словами, ключовим словом все ж таки є "ускладнює", а не "неможливо".




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини