Головна Новини Суспільство Війна з Росією Яка зброя здатна змінити перебіг війни: як може завершиться війна в Україні
commentss НОВИНИ Всі новини

Яка зброя здатна змінити перебіг війни: як може завершиться війна в Україні

Проникаючі бомби могли б серйозно посилити ЗСУ

8 липня 2025, 10:40
Поділіться публікацією:

Незважаючи на те, що немає навіть натяку на те, що війна в Україні незабаром може завершитися в мережі, не припиняється обговорення того, яка зброя здатна змінити хід війни? Як завершиться війна в Україні? Видання "Коментарі" розбиралося у цих питаннях, вивчивши думки експертів.

Яка зброя здатна змінити перебіг війни: як може завершиться війна в Україні

Війна в Україні. Фото: з відкритих джерел

Бомби GBU-57 вже довели свою ефективність

Аналітик Національного інституту стратегічних досліджень Олексій Іжак розповів в ефірі каналу "Еспресо", що бомби, що проникають, могли б істотно посилити ЗСУ і розгорнути хід війни. Адже вони не тільки знищують захищені об'єкти, а й відкривають для дронів новий підземний домен – на додаток до повітряного, морського та наземного.

Їхнє успішне використання відкриває можливості досягати цілей без ядерної ескалації.

Олексій Іжак нагадав, що згідно з офіційною заявою Пентагону, загальна кількість високоточних боєприпасів, використаних під час операції Midnight Hammer ("Північний молот") зі знищення інфраструктури ядерної програми Ірану силами США, становила 75 одиниць.

Серед них: 14 авіабомб глибокого проникнення GBU-57, скинутих зі стелс-бомбардувальників B-2; 30 крилатих ракет Tomahawk, випущених із підводних човнів ВМС США в Аравійському морі; 31 ракета або боєприпас, застосований винищувачами четвертого та п'ятого покоління, які атакували ППО, інфраструктуру та вузли управління Ірану.

Олексій Єжик зазначає, що удар по Ірану став першим бойовим застосуванням GBU-57, хоча бомба перебуває на озброєнні понад десять років: раніше її використовували лише під час випробувань на полігоні у сценаріях, розрахованих на потенційні цілі у КНДР та Ірані.

В Україні унікальна ситуація

Військовий експерт Олег Жданов в інтерв'ю "Главреду" заявив, що в Україні унікальна війна, яка не схожа на ті, що були раніше. Тому немає сенсу, як раніше, обговорювати шаблони на кшталт "корейського" чи "грузинського" для ситуації в Україні. Сьогоднішня ситуація має унікальні нюанси, які не дозволяють відтворити відомі раніше сценарії.

Експерт наголосив, що так званий корейський формат завершився створенням окремої держави, тоді як нинішній кремлівський режим пішов іншим шляхом – тимчасово окуповані українські землі були формально анексовані та "включені до складу Росії". Це, на думку експерта, наголосило на можливості реалізації подібної моделі.

"Ворог не будує на захоплених територіях якусь альтернативну Україну. Він сам же знищив умови для "корейського сценарію", приєднавши окуповані регіони до Росії", — зазначив Жданов.

Щодо грузинського підходу, він також не застосовується, адже у разі України Євросоюз твердо налаштований продовжувати підтримку. Жданов зазначив, що ЄС не просто допомагає Україні, а активно інтегрує її у свою оборонну та політичну архітектуру.

"Урсула фон дер Ляєн регулярно наголошує на необхідності прискорити переговори щодо вступу України до ЄС. Уже цього року можуть розпочатися змістовні консультації. Європа, видно, вже не наголошує на територіальних нюансах — буде у нас на 50 квадратних кілометрів більше чи менше — для них це другорядне. Україна вже фактично втягується в європейський простір", — пояснив експерт.

Читайте також на порталі "Коментарі" – чому Путін не може зупинити війну в Україні: про що говорять нові заяви Лаврова.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини