Яка гра розігрується навколо закону про мобілізацію: що потрібно врахувати
Усі розуміють, що мобілізаційні механізми, постановку на військовий облік слід модернізувати
Цього тижня парламентський Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки розпочав розгляд законопроєкту про мобілізацію, а у Міноборони розповіли про перші результати рекрутингу. Мобілізаційний законопроєкт і дебати навколо нього залишаються, поряд з війною, топ-темою в Україні. Про що говорить все, що відбувається навколо цього документа? Які моменти важливо врахувати? Портал "Коментарі" із цими питаннями звернувся до експертів.
Представники влади намагатимуться показати себе "білими та пухнастими"
Політтехнолог, співзасновник Агентства моделювання ситуацій Олексій Голобуцький припускає, що законопроєкт про мобілізацію в остаточному вигляді проголосують уже у лютому.
На його думку, кардинально законопроєкт не зміниться. Людина має бути придатною до служби або не придатною, підкреслює Олексій Голобуцький. Без жодних "частково", що створює корупційні ризики. Норма про призив інвалідів і тих, хто їх доглядає, навряд чи пройде. Влада покаже, що це вона не дала, прогнозує експерт.
Законопроєкт про мобілізацію має розглядатися у комплексі
Керуючий партнер "Національної антикризової групи", економічний та політичний експерт Тарас Загородній розмірковує так:
Тому, пояснює експерт, законопроєкт про мобілізацію має розглядатися у комплексі – як нівелювати таку диспропорцію.
За словами експерта, чудовим прикладом асиметричних дій стали українські надводні та підводні дрони, які фактичні нівелювали перевагу росіян у кораблях, змусивши їх перебазувати залишки військового флоту з Криму до Новоросійська. Та й кількість обстрілів із Чорного моря "калібрами" різко впала.
Читайте також на порталі "Коментарі" - що від початку пішло не так із законопроэктом про мобілізацію: який вихід із ситуації.