Рубрики
МЕНЮ
Ткачик Олеся
Російські загарбники використовують два найбільш поширені сценарії для того, щоб штурмувати позиції українських військових, відзначає аналітик Роман Пономаренко.
Бої в Донецькій області
За його словами, перший сценарій – це непомітне просочування до наших бойових порядків чи за них, користуючись відсутністю суцільної лінії фронту. Як каже експерт, зазвичай, це штурмові групи в кількості 4-10 осіб, озброєні стрілецькою зброєю та кількома протитанковими одноразками.
Другий сценарій, каже Пономаренко, це — масштабна, раптова і швидка атака комплексу позицій в якомусь із секторів. Тоді ворог активно застосовує бронетехніку (БМП, БТР МТЛБ, іноді навіть 1-2 танки в голові колони) та рухомі транспортні засоби (мотоцикли, квадроцикли). Метою є прорватися в полосу оборони, відразу розсіятися по ньому та атакувати виявлені позиції з усіх боків.
За його словами, в бою обидві сторони широко використовують FPV-дрони. Сьогодні це універсальний протитанковий засіб і важка зброя піхоти, призначена для знищення зайнятих ворогом будівель чи бліндажів. Роль артилерії під час штурмів зведена до мінімуму – вона працює по віддалених цілях, і лише в рідкісних випадках здійснює безпосередню підтримку військ у бою, підкреслив експерт.
Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що ситуація на фронті складна. Ворог зумів закріпитися на околицях Селидово.
Новини