Головна Новини Суспільство Війна з Росією Як війна в Україні вплинула на світ: чи наважиться тепер Путін напасти на країни НАТО
commentss НОВИНИ Всі новини

Як війна в Україні вплинула на світ: чи наважиться тепер Путін напасти на країни НАТО

Якщо буде знято санкції на енергоносії, Росія отримуватиме більше нафтодоларів, отже, у Кремля ще більше буде коштів, які він зможе витратити на свою армію

сьогодні, 09:46
Поділіться публікацією:

У третю річницю повномасштабного вторгнення Росії в Україну багато світових лідерів закликали сторони докласти всіх зусиль, щоб припинити протистояння і досягти миру. Як війна в Україні вплинула на світ? Чи може Росія напасти на одну з країн НАТО? Видання "Коментарі" розбиралося в цих питаннях, вивчивши думки експертів.

Як війна в Україні вплинула на світ: чи наважиться тепер Путін напасти на країни НАТО

Володимир Путін. Фото з відкритих джерел

Попередні підходи вже не працюють

Військовий експерт Євген Дикий в ефірі "Radio NV" заявив, що зараз Україна та Росія пишуть історію першої справжньої війни 21 століття.

"Поки ми її пишемо, весь світ дуже уважно за нею стежить, хтось конспектує, а хтось пробує рішення копіювати. При тому, що це стосується не лише усвідомлення того, що треба робити дрони та антидронове все", — сказав Дикий.

Він зазначив, що насправді зміни у цій війні глибші. Зокрема, змінилася роль артилерії, а також відбулася "дуже велика" переоцінка ролі бронетехніки та танків на полі бою.

"Роль бронетехніки та танків змінюється вперше. З Першої світової війни вона була незмінна. Тоді сформувався канон гусеничної бронетехніки та танків, канон був один, він протримався понад 100 років. І от зараз цей канон не відповідає новим реаліям. Бронетехніка продовжує використовуватися. Але щодня доводиться шукати нову тактику, як її використовувати на полі бою, перенасиченому дронами", — пояснив Дикий.

Експерт зазначив, що до такого розвитку подій у світі не готові. І у виробників танків та іншої бронетехніки спостерігається велика криза. Адже вони планували проводити велику кількість модифікацій та удосконалень, працювати над танками нових поколінь. Але під час війни стало зрозуміло, що попередні підходи не працюють.

Для Росії об'єднана Європа чи трансатлантична спільнота є загрозою

Дипломат, експерт Центру оборонних стратегій Олександр Хара в інтерв'ю "УНІАН" зазначив, що росіяни можуть готуватись до змішаної війни.

"Я не думаю, що вони (росіяни – ред.) хочуть спровокувати ядерну відповідь НАТО. Але якщо США зменшуватимуть свої зобов'язання перед європейцями і скорочуватимуть виробництво зброї, про яку казав Трамп, це буде вигідно Росії", – зазначив експерт.

За його словами, для Росії об'єднана Європа чи трансатлантична спільнота є загрозою. Їм треба зруйнувати НАТО. А щоб зруйнувати НАТО, не потрібно доходити до Лісабона або бомбити Лондон і Париж. Потрібно створити ситуацію, коли п'ята стаття Вашингтонського договору просто не спрацює. Підрив credibility. Якщо 5-та стаття не спрацює разів, то вона не спрацює й надалі.

"І ми бачимо, що в лавах НАТО є "троянські коні" Росії, які гальмуватимуть ухвалення рішень. З таким підходом Трамп може одразу сказати "Я не хочу Третьої світової війни за якусь Естонію". Але якщо ми говоримо про провокації, про тестування статті 5, найкраще – це Балтійські держави. Малоймовірно, що Дональд Трамп захоче захистити Естонію", – прокоментував експерт.

Читайте також на порталі "Коментарі" — як три роки великої війни змінили Україну, Захід, Росію: чого чекати далі.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини